27 października 2021

Silesion.PL

serwis informacyjny

Jutro startuje finał wielkiego turnieju golfa

Ten turniej wspiera najjaśniejsza gwiazda polskiego golfa Adrian Meronk. Grają w nim sportowcy, którzy po zakończeniu kariery pokochali nową dla siebie dyscyplinę, np. Tomasz Iwan i Szymon Ziółkowski. W piątek początek turnieju Audi Polish Masters, w którym walczą amatorzy golfa z całej Polski.

Najpierw przez cały sezon 2021 rywalizowali o zakwalifikowanie się do finału. Mieli na to pięć miesięcy i aż osiem turniejów eliminacyjnych. Tych, którym się udało, czeka niełatwe zadanie.

Finał Audi Polish Masters zostanie rozegrany na dwóch polach golfowych równocześnie i potrwa aż trzy dni. Zawodnicy będą walczyć o nagrodę główną, o której marzą miłośnicy golfa. Zwycięzcy otrzymają zaproszenie na turniej wyjazdowy rozgrywany na topowych polach Turcji: Sultan i Pasha | PGA National. Do wygrania są też wartościowe nagrody rzeczowe.

W piątek na starcie stanie ok. 200 golfistek i golfistów. Wśród nich sportowcy, którzy po zakończeniu zawodowej kariery rozkochali się w golfie, jak młociarz Szymon Ziółkowski czy piłkarz Tomasz Iwan. Spotkamy też snowboardzistów, braci Michała i Mateusza Ligockich, a także satyryka Rafała Bryndala oraz basistę zespołu Afromental Wojtka „Lajana” Witczaka.

Audi Polish Masters jako ambasador wspiera najlepszy polski zawodowy golfista Adrian Meronk. W tym roku jako pierwszy Polak zagrał w turnieju wielkoszlemowym US Open i jako pierwszy polski golfista pojechał na Igrzyska Olimpijskie.

Tytularnym sponsorem Audi Polish Masters jest marka Audi. Turniej organizuje największa agencja golfowa w kraj Golf24. Oprócz Audi Polish Masters to twórcy takich wydarzeń jak Golf Business League czy Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup.

Finał Audi Polish Masters zostanie rozegrany w dniach 24-26 września na dwóch polach golfowych: Sobienie Królewskie i First Warsaw Golf.

Copyright © 2016-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone. | Silesion dla Śląska.