Silesion.PL

serwis informacyjny

3 praktyczne porady przy zakupie kijów golfowych

3 praktyczne porady przy zakupie kijow golfowych

3 praktyczne porady przy zakupie kijow golfowych

Nie ulega wątpliwości, że kije golfowe stanowią jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego golfisty. Każdy początkujący zawodnik nieraz będzie musiał zmierzyć się z zadaniem zakupu swoich kijów golfowych. Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się to dość skomplikowane, to warto kierować się trzema krótkimi poradami, dzięki którym podjęcie decyzji co do zakupu będzie nieco prostsze.

Zbierz możliwie dużo informacji o danym typie kija

Zanim zdecydujesz się na zakup swojego pierwszego kija golfowego warto abyś zebrał możliwe jak najwięcej informacji na jego temat. Zacznij od dokładnego przejrzenia oferty np. na BogiGolf.pl gdzie w jednym miejscu znajdziesz różne rodzaje kijów, zarówno dla początkujących, bardziej zaawansowanych graczy, a nawet dla osób leworęcznych. O radę możesz zapytać też bardziej doświadczonych graczy. Pamiętaj też, że każdy kij powinien przede wszystkim dobrze leżeć w ręce, stąd też przed zakupem warto sprawdzić czy tak jest.

Zastanów się jaki typ kija będzie potrzebny

W golfie do dyspozycji graczy dostępne są różnego rodzaju kije golfowe. Jednym z najczęściej wybieranych kijów jest driver, a więc dedykowany do najdłuższych uderzeń, w tym także do pierwszego. Jeśli szukasz tego typu kija zwróć szczególną uwagę na wielkość jego główki. Na początek przygody z golfem warto wybrać takie modele, które wybaczają błędy i pozwalają na szlifowanie pewnych elementów gry. Dobrym pomysłem będzie zakup kija o maksymalnej pojemności główki. Pamiętaj też zwrócić uwagę na długość shaftu drivera, która pozwoli stać się bardziej powtarzalnym w swoich zagranicach. Wybierając drivera zwróć też uwagę na jego wagę, rodzaj shaftu a także kąt główki.

Drugim popularnym rodzajem kija golfowego jest iron. To liczna grupa w torbie każdego gracza, dlatego też jego zakup powinien być rozpatrywany pod kątem całego zestawu, a nie pojedynczych sztuk. Oczywiście warto abyś zwrócił uwagę na rodzaj główki, a także na długość i wagę shaftu.

Jeśli zależy ci na trenowaniu bardziej finezyjnych zagrań, to najlepszym rozwiązaniem będzie wybór kija typu Wedge. W tym przypadku dobór kija będzie sprawą dość mocno indywidualną, dlatego też warto sprecyzować swoje oczekiwania wobec konkretnego modelu.

3 praktyczne porady przy zakupie kijów golfowych

Wyszukaj najkorzystniejszą ofertę

Jeśli wiesz już jaki kij najbardziej ci odpowiada, sprawdziłeś go w sklepie stacjonarnym i dobrze leży w ręce, wówczas możesz przejść do szukania najkorzystniejszych ofert. Być może trafi się przed lub posezonowa wyprzedaż i będziesz mógł nabyć produkt w atrakcyjnej cenie, co dla początkującego gracza jest na pewno bardzo istotne.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author