Czytasz: Silesion Extreme Run – jak się zapisać na bieg?

Silesion Extreme Run – jak się zapisać na bieg?

1 maja pobiegniemy wspólnie po pięknych terenach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Poznajcie szczegóły tego wydarzenia!

Aktualizacja 9 kwietnia

Komandosi wyznaczyli już trasę na 50 km. Prosto nie będzie - komentują. Sami zobaczcie!

 

 

Aktualizacja 6 kwietnia

Komandosi wyznaczyli już trasę na 10 km. Zobaczcie jak będzie przebiegać!

 

Aktualizacja 5 kwietnia

Spędźmy Majówkę razem! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy imprezę, na której po prostu musicie być! Wystarczą wygodne buty do biegania i dobre humory. My zajmiemy się resztą. Do piękna i walorów Jury Krakowsko-Częstochowskiej nikogo specjalnie przekonywać nie trzeba.

Wszystkie trasy wyznaczyli dla nas komandosi z Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca. Krótsze trasy powędrują między dwoma zamkami – Bobolicami i Mirowem. Ta najkrótsza ma 5 km i wiemy już dokładnie którędy poprowadzi!

Zobaczcie mapę:

 

Silesion Extreme Run rozpocznie się u podnóża Bobolic, średniowiecznego zamku zbudowanego przez Kazimierza Wielkiego. Tam zlokalizowaliśmy start i metę biegu. Zaplanowaliśmy trzy dystanse, żeby każdy miał szansę pobiec wraz z nami. Zapraszamy na dwa krótsze biegi – 5 i 10 kilometrów. Impreza będzie ekstremalna dla tych, którzy podejmą wyzwanie i zdecydują się zmierzyć z dystansem 50 kilometrów.

Trasy wyznaczyli komandosi z Lublińca

Wszystkie trasy wyznaczyli dla nas komandosi z Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca. Krótsze trasy powędrują między dwoma zamkami – Bobolicami i Mirowem. Dłuższa, a więc 50-kilometrowa, pobiegnie z Bobolic do Złotego Potoka, pięknej miejscowości położonej wśród lasów i nad jeziorem Amerykan. Trasa w większości przebiegnie czerwonym szlakiem, czyli Szlakiem Orlich Gniazd. Łączy on Kraków z Częstochową i został wytyczony przez jurajskie zamki i warownie.

Mamy dla Was koszulki i medale pamiątkowe

Wystartujemy 1 maja. Bieg na 50 km rozpocznie się o godz. 9, na 10 km – o godz. 10, a na 5 km o godz. 12.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj: 

-50km 

-10km

-5km 

Opłaty startowe wynoszą: w biegu na 50 km – od 80 do 100 zł, w biegu na 10 km – od 40 do 60 zł i w biegu na 5 km – od 10 do 30 zł. Szczegóły znajdują się w Regulaminie. Zgłoszenia online zostaną zamknięte w dniu 29 kwietnia. Zapisanie się do biegu na 5 km będzie możliwe również osobiście w dniu biegu w Biurze Zawodów, do wyczerpania puli wolnych numerów startowych.

W Biurze Zawodów uczestnicy otrzymują pakiety startowe, zawierające m.in.: numer startowy z chipem do pomiaru czasu, agrafki i pamiątkową koszulkę (biegi na 50 i 10 km).

Uczestnicy, którzy ukończą Silesion Extreme Run na dystansie 50 i 10 km otrzymują na mecie pamiątkowe medale. Uczestnicy biegu na 5 km otrzymują na mecie pamiątkowy dyplom. Zdobywcy miejsc I-III w klasyfikacji kobiet / mężczyzn do 49 roku życia i zdobywcy miejsc I-III w klasyfikacji kobiet / mężczyzn od 50 roku życia otrzymują pamiątkowe puchary. Zdobywcy miejsca I w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn otrzymają pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe.

Nie czekajcie i zapiszcie się już dziś! Pobiegnijmy razem w Majówkę po jurajskich szlakach! Zapraszamy na Silesion Extreme Run!

Czytaj więcej