Czytasz: Sieć kin Helios powraca do Katowic! [ZDJĘCIA]

Sieć kin Helios powraca do Katowic! [ZDJĘCIA]

Wyróżniające się nowoczesnym designem, wyposażone w wygodne, skórzane fotele z regulacją siedzeń. Zobaczcie nowe kino w Katowicach!

Od wczoraj mieszkańcy stolicy Śląska mogą oglądać filmy polskiej i światowej kinematografii w najnowocześniejszym kinie sieci Helios. 

8-salowy obiekt, mieszczący się w Libero Katowice, posiada ponad 1100 miejsc dla widzów, którzy cenią komfort, a także najwyższej jakości dźwięk i obraz.

Sieć kin Helios po kilku latach nieobecności wróciła do Katowic. Już od samego wejścia uwagę widzów przyciąga ekran LED o długości niemal 40 metrów, który widoczny jest nawet z ulicy Kościuszki, ekrany wyświetlające zwiastuny i plakaty filmowe, a także nowoczesne nośniki interaktywne - ściana video pozwalająca za pomocą gestów przeglądać zwiastuny filmowe oraz, w kąciku dla najmłodszych, podłoga reagująca na ruch i interaktywny stolik wyposażony w zestaw gier i aplikacji edukacyjnych.

Kino Helios w Libero Katowice poza znakomitymi wizualnymi wrażeniami we foyer, zapewnia również niesamowite doznania audiowizualne na ośmiu komfortowych i klimatyzowanych salach. To wszystko za sprawą najnowocześniejszych rozwiązań kinotechnicznych: przestrzennego dźwięku Dolby ATMOS, najnowszej generacji projektorów Christie 4K, technologii DepthQ oraz światowej jakości ekranów do projekcji 2D i 3D. 

W dwóch salach katowicki Helios prezentuje unikalny koncept – sale Dream, będący odpowiedzią na marzenie o kameralnej, komfortowej przestrzeni do oglądania filmów w fantastycznej jakości dźwięku i obrazu. Wyróżniające się nowoczesnym designem, wyposażone w wygodne, skórzane fotele z regulacją siedzeń, systemem dźwięku Dolby Atmos i obrazem w rozdzielczości 4K sale, wyznaczają nowe standardy odbioru filmu w kinie.

Podczas całego weekendu (od czwartku do niedzieli włącznie), hucznemu otwarciu towarzyszyć będzie moc atrakcji, między innymi filmowe Koło Fortuny oraz konkursy z licznymi nagrodami.

Animatorzy z Centrum Rozrywki Guliwer zaproszą najmłodszych widzów do kolorowego stoiska z klockami magnetycznymi, montowanymi na rzepy i wieloma innymi! Dodatkowo w czwartek na widzów będzie czekał poczęstunek przygotowany przez Gusto Dominium. Klauni z Centrum Europy będą natomiast czarować młodych kinomanów przy wesołych stoiskach z malowaniem buziek konkursami i kolorowymi balonami.

Od początku działalności katowicki Helios zadba o szeroki repertuar filmów zarówno polskiej, jak i światowej produkcji. Już w pierwszym tygodniu zaprezentowane zostaną między innymi: premierowe seanse hitu „Planeta Singli 2”, najnowsza produkcja Disneya „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”, „Bohemian Rhapsody” z elektryzującą muzyką Queen, kontrowersyjny „Kler” w reżyserii Wojtka Smarzowskiego oraz pozytywna animacja dla całej rodziny - „Klakson i spółka”. 

Helios, poza wyświetlaniem regularnego repertuaru, oferuje zróżnicowane Projekty Specjalne: Kino Kobiet, Nocne Maratony Filmowe, Kino Konesera, Kultura Dostępna i Helios dla Dzieci. Już w weekend 24 i 25 listopada na najmłodszych widzów czekały będą wspaniałe wrażenia filmowe, moc konkursów oraz wspólna zabawa podczas specjalnych pokazów „Disney Junior w Kinie”!

W oczekiwaniu na projekcje, w klimatycznej kawiarni Helios Café, widzowie mogą wypić aromatyczną kawę oraz wybrać deser z szerokiej oferty ciast i słodkich przekąsek. Do dyspozycji kinomanów jest również bar kinowy pełen świeżego popcornu (słonego i karmelowego), napojów oraz słodyczy.

Wychodząc naprzeciw widzom, sieć oferuje liczne promocje cenowe takie jak Superwtorek, gdzie w każdy wtorek bilety dostępne są w cenie 14 zł, „Szczęśliwe Poranki” w ramach których widzowie mogą nabyć tańsze bilety na poranne seanse, Bueno Czwartki, bilet rodzinny oraz atrakcyjne zniżki w ramach Programu Karta Dużej Rodziny.

Najnowsze kino Helios to przestrzeń, która dzięki najnowocześniejszej technologii przeniesie kinomanów w nieznany dotąd w Katowicach wymiar kina, a każda wizyta będzie niepowtarzalnym doświadczeniem!