Czytasz: Znamy kolejką gwiazdę festiwalu Tauron Nowa Muzyka!

Znamy kolejką gwiazdę festiwalu Tauron Nowa Muzyka!

Szykuje się jedna z najbardziej międzynarodowych edycji w 13-letniej historii imprezy.

Zjawiskowa wokalistka zespołu The Knife w solowej odsłonie, charyzmatyczne didżejki z Serbii i Grenlandii, gwiazdy nujazzu, twórca łączący bliskowschodni folklor z najnowszą technologią, artyści techno i footwork oraz zespół zestawiający gitary z elektroniką - oni wszyscy zagrają pod koniec czerwca w sercu Katowic! Dziewiątka wyjątkowych artystów z siedmiu krajów świata dołącza do wciąż pęczniejącego line-upu tegorocznej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice. Oznacza to, że szykuje się jedna z najbardziej międzynarodowych edycji w 13-letniej historii imprezy.


W tym roku szykuje się prawdziwa gratka dla fanów różnorodności w muzyce. Zjawiskowa Fever Ray ze Szwecji zagra na Festiwalu w ramach swojej pierwszej trasy koncertowej od ośmiu lat. Niegdyś wokalistka popularnego duetu The Knife, który tworzyła wraz z bratem. Obecnie skupiona jest na macierzyństwie oraz karierze solowej. 


Licznych polskich fanów Son Lux z pewnością ucieszy występ zespołu na głównej scenie Tauron Nowa Muzyka Katowice. Lutowy koncert w Warszawie został już wyprzedany, a album „Brighter Wounds”, który ukaże się tego samego miesiąca, jeszcze powiększy zainteresowanie tworczością grupy. 

Z pewnością wydarzeniem będą koncerty projektów Uwe Schmidta, czyli Señor Coconut i Flanger (z Burntem Friedmanem), prezentujących elektroniczne rozwinięcie dziedzictwa muzyki jazzowej i latynoskiej. Zderzenie starego z nowym przewija się także w twórczości Irańczyka Sote, którego zaawansowane technologicznie nagrania oparte są jednocześnie na tradycyjnej muzyce Persji. 

Specjalny liveact zaprezentuje legenda francuskiego electro, czyli The Hacker. Artysta znany doskonale z duetu z Miss Kittin wrócił do swoich korzeni i zestawia mroczne techno z zimną nową falą, używając tylko i wyłącznie analogowego sprzętu.

Silny pierwiastek kobiecy zapewnią także fascynujące didżejki Tijana T z Serbii, Courtesy z Grenlandii oraz reprezentująca scenę footwork artystka Jlin. Wszystkie trzy wymienione panie cechuje bezkompromisowość, unikalny styl i niezwykle wysoki poziom artystyczny. 

Do nabycia pozostają karnety 4-dniowe oraz 2-dniowe, a także bilety na koncert zamknięcia. Start sprzedaży karnetów 3-dniowych został przesunięty. Nowy termin będzie ogłoszony w najbliższym czasie.

Program Festiwalu nie jest jeszcze zamknięty! Przed nami wciąż wiele ciekawych ogłoszeń.

Czytaj więcej