Silesion.PL

serwis informacyjny

#RetroZagłębie – “Miedziowi” zagrają z wielkim Milanem!

Dziś ciężko w to uwierzyć, ale od słynnych spotkań Zagłębia Lubin z A.C Milan minęło już prawie dwadzieścia pięć lat. W pierwszej rundzie Pucharu UEFA „Miedziowi” trafili właśnie na włoskiego giganta, który w składzie miał takich zawodników jak Paolo Maldini, George Weah, Roberto Baggio czy Franco Baresi. Klub postanowił zabrać swoich kibiców  sentymentalną podróż i przeprowadzi retransmisję z tego meczu.

Stadion Giuseppe Meazza San Siro 12 września 1995. Sędzia Christer Fallström ze Szwecji wyprowadza z tunelu obie jedenastki na środek boiska. A na nim powitanie kapitanów – po stronie wielkiego Milanu legenda włoskiej piłki, Franco Baresi. Z kolei “Miedziowych” reprezentował wówczas doświadczony Stefan Machaj. Na ławce gospodarzy słynny trener Fabio Capello, ale także kolejne, uznane nazwiska – Roberto Baggio, Paolo Di Canio, Massimo Ambrosini. 
7629 widzów, w tym liczna grupa z Lubina, ile sił w gardłach skanduje nazwę swojego klubu w wyczekiwaniu na pierwszy gwizdek.

Wówczas nikt jeszcze nie wie, że kilka tygodni wcześniej – 1 lipca 1995 roku na świecie pojawił się Krzysztof Piątek, przyszła gwiazda drużyny z Mediolanu, który pierwsze kroki w seniorskiej piłce stawiał właśnie w Lubinie.  


10 kwietnia 2020, czyliprawie dwadzieścia pięć lat później zabieramy was w podróż sentymentalną na historyczny obiekt San Siro, gdzie w pierwszym meczu zmierzyły się jedenastki „rosso – nerich” i Zagłębia Lubin. Początek transmisji o godzinie 19:00 na kanale Zagłębie TV oraz profilu Zagłębia Lubin na Facebooku. 

Zapraszamy!

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023