Silesion.PL

serwis informacyjny

“Lewy” nie może się już doczekać EURO 2020 w Krakowie.

Robert Lewandowski był niespodziewanym gościem programu Hejt Park emitowanego w Kanale Sportowym. Kapitan reprezentacji Polski dodzwonił się do studia i zaskoczył Jakuba Popławskiego, gościa odcinka, bramkarza ampfutbolowej reprezentacji Polski. Lewandowski dopytywał między innymi o Mistrzostwa Europy piłkarzy po amputacjach, które mają odbyć się we wrześniu w Krakowie.

Kapitan kadry biało-czerwonych oraz bramkarz drużyny ampfutbolistów znają się już od 2018 roku i wspólnego treningu obu reprezentacji. Zakończył się on serią rzutów karnych, w której zmierzyli się właśnie Lewandowski i Popławski. Górą w tej sytuacji był wówczas jednoręki bramkarz, który obronił dwa z czterech uderzeń, a kolejne dwa strzały Lewandowskiego trafiły w poprzeczkę. Obaj reprezentanci wielokrotnie spotykali się również później, m.in. w Monachium, gdzie Lewandowski zaprosił całą kadrę Amp Futbol na swój trening i mecz, oraz podczas ubiegłorocznego międzynarodowego turnieju Amp Futbol Cup w Warszawie, gdzie napastnik Bayernu z trybun obserwował zwycięstwo kolegów nad reprezentacją Francji 5:0.

Popławski i prowadzący program Michał Pol, będący również attaché prasowym ampfutbolowej kadry, byli wyraźnie zaskoczeni telefonem od Lewandowskiego, więc inicjatywę szybko przejął piłkarz Bayernu Monachium, którego ciekawiło, jak w czasie pandemii koronawirusa wyglądają przygotowania ampfutbolistów do wrześniowych mistrzostw Europy. – Zgrupowania reprezentacji zostały odwołane, ale szkoleniowcy rozpisali nam plany treningowe, więc realizujemy akcję #JednąNogąWDomu i ćwiczymy we własnych mieszkaniach. Cały czas nasze postępy są monitorowane przez sztab szkoleniowy. – wyjaśnił Popławski, brązowy medalista poprzedniego EURO.

Wobec dobrej znajomości obu zawodników, nie mogą dziwić żarty i mnóstwo humoru, które pojawiły się podczas rozmowy. W pewnym momencie Popławski zapytał Lewandowskiego o kontrakt Manuela Neuera. – Słyszałem, że podobno może odejść. Nie potrzebujecie więc w Bayernie bramkarza z reprezentacyjnym doświadczeniem? – zapytał Popławski, czym rozbawił Lewandowskiego i pozostałych gości. – Wiem, że to może być dla ciebie rozczarowanie, ale Manuel prowadzi rozmowy w sprawie nowej umowy – odparł napastnik Bayernu, więc Popławski… zgodził się na rolę rezerwowego bramkarza w zespole mistrza Niemiec

Lewandowski był również zainteresowany Mistrzostwami Europy w ampfutbolu, których jest ambasadorem, a które 13 września mają rozpocząć się meczem Polska – Ukraina na stadionie Cracovii. Jak zapewnił Popławski organizatorzy turnieju w Krakowie pracują pełną parą, by ampfutbolowe EURO 2020 udało się zorganizować w zaplanowanym terminie i by było jeszcze lepsze, niż poprzednia edycja. Turniej w Turcji w 2017 roku okazał się wielkim sukcesem – Polacy zdobyli na nim brązowe medale, a finałowe spotkanie na stadionie Besiktasu Stambuł obejrzało na żywo 41 tysięcy widzów. Wobec przełożenia wielu innych imprez ampfutbolowe EURO może stać się jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych tego roku w Polsce.  O ile oczywiście odbędzie się zgodnie z planem. Na to liczą zarówno kibice, jak i piłkarze, którzy jak zapewnił Popławski dbają o formę i odpowiednią motywację trenując w domu w ramach akcji #JednąNogąWDomu.

Na ampfutbolowe mistrzostwa Europy (13-20 września 2020) czekają więc i zawodnicy, i kibice, i cały Kraków, i Robert Lewandowski, który od dawna jest sponsorem reprezentacji Polski Amp Futbol,  ambasadorem mistrzostw Europy oraz przede wszystkim wielkim kibicem i przyjacielem ampfutbolistów, co pokazał również podczas Hejt Parku na Kanale Sportowym.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024