Silesion.PL

serwis informacyjny

Obniżki wynagrodzeń w GKS-ie Jastrzębie

Zarząd Klubu Sportowego „GKS 1962 Jastrzębie” S.A. informuje o dojściu do porozumienia z pracownikami wszystkich szczebli w klubie, w związku z obniżeniem wynagrodzeń.

Po rozmowach ze sztabem szkoleniowym, radą drużyny, zawodnikami oraz pracownikami szczebla administracyjnego klubu, zgodnie postanowiono, że w związku z zaistniałą na całym świecie sytuacją, która dotknęła także kluby sportowe i przedsiębiorstwa je wspierające, wynagrodzenia zostaną obniżone od 25% do 50%. Wynagrodzenia zawodników oraz pracowników szczebla administracyjnego, których pensja jest na poziomie minimalnym według klubowej siatki płac, pozostaje bez zmian.

Bardzo szybko doszliśmy do porozumienia zarówno z drużyną, jak i pozostałymi pracownikami klubu, którzy wykazali się dużym zrozumieniem całą sytuacją. Negocjacje poszły bardzo sprawnie, czym jesteśmy wspólnie z wiceprezesami, jako cały zarząd klubu, bardzo pozytywnie zbudowani. Taka postawa naprawdę napawa dumą i pokazuje, że wszystkim na GKS-ie Jastrzębie bardzo zależymówi prezes GKS-u Jastrzębie, Dariusz Stanaszek


Teraz jednak najważniejsze jest to, co się dzieje wokół nas i co się wydarzy w najbliższej przyszłości. Chcemy zwrócić szczególną uwagę na katorżniczą walkę służby zdrowia, gdyż to ona występuje w pierwszej linii podczas walki z pandemią. Solidarność oraz braterstwo, jakie udało nam się zbudować przez lata w klubie, zdają egzamin i pora rozszerzyć te wartości na pomoc szpitalom oraz przedsiębiorcom. Dlatego też jako GKS Jastrzębie jesteśmy w stanie w tej sytuacji wyjść z pomocną dłonią, m.in. poprzez udostępnianie naszych zasięgów w Internecie, czego dotyczy zorganizowana przez nas akcja „Wykopmy Wirusa”. Jeśli jakaś firma chciałaby w ten sposób dotrzeć do większego grona odbiorców, a przez to pomóc, to jesteśmy na to otwarci. W zamian za okazaną pomoc logo firmy może pojawić się na przykład na koszulce meczowej GKS-u Jastrzębie w kolejnym sezonie. Chciałbym, aby wszyscy w tym trudnym czasie byli ze sobą solidarni i grali do jednej bramki, a wtedy na pewno wyjdziemy z tego meczu zwycięsko – kończy sternik jastrzębskiego klubu.

Do całej sytuacji odniósł się także kapitan GKS-u Jastrzębie, Kamil Szymura.

Wszyscy zawodnicy, sztab szkoleniowy i pracownicy klubu są świadomi, jakie piętno na działalności GKS-u odciska koronawirus. Dlatego też wszyscy razem, bez wyjątku, solidaryzujemy się z klubem w tych ciężkich czasach i postanowiliśmy obniżyć swoje kontrakty na tyle, na ile każdemu indywidualnie pozwala sytuacja. Mamy jednak nadzieję, że wszystko jak najszybciej wróci do normalności i będziemy mogli dokończyć rozgrywki ligowe, żeby wszystkie rozstrzygnięcia zapadły na boisku. Zachęcam także do dbania o siebie i swoich bliskich, i zostania w domu.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024