Czytasz: Prognoza w Śląskiem. Od zachodu klin i burze

Prognoza w Śląskiem. Od zachodu klin i burze

Sprawdź, co będzie się działo w pogodzie 12 i 13 sierpnia


O poranku w Katowicach 17 stopni C i deszcz, prognozowana temperatura w dzień - 22 stopnie C.

W Śląskiem dziś nadal ostrzeżenie przed burzami, lokalnie z gradem. Może spaść od 30 do 44 l/mkw. wody. Wiatr miejscami porywisty o prędkości do 90 km/h. 

IMGW informuje, że Europa zachodnia, środkowa oraz częściowo wschodnia znajduje się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże z frontami atmosferycznymi. Polska jest pod wpływem niżu z ośrodkiem nad południową Szwecją. Od zachodu zaznaczy się wpływ klina Wyżu Azorskiego, a wschód kraju znajdzie się w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego, związanego z niżem znad południowej Szwecji. Nad wschodnią Polskę napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe a od zachodu, za frontem, chłodniejsze, polarno-morskie.

Dziś będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze

We wschodniej połowie kraju burze, miejscami z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 18 st. C na północnym zachodzie, około 25 st. C w centrum do 33 st. C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich. Na północnym wschodzie wiatr słaby, zmienny. W czasie burz wiatr dość silny, w porywach do 90 km/h, z kierunków zmieniających się.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami na południu kraju małe.

Miejscami słabe opady deszczu, na krańcach wschodnich początkowo zanikające burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz na południowym wschodzie do 30 mm. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 13 do 17 st. C, w rejonach podgórskich od 11 do 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich. W czasie burz wiatr dość silny, w porywach do 75 km/h, z kierunków zmieniających się.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu.

Prognozowana wysokość opadów w Karpatach do 15 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 20 do 23 st. C, na wybrzeżu, w rejonach podgórskich i na krańcach południowo wschodnich od 18 do 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu dość silny i porywisty, zachodni i północno-zachodni. (PAP)

Czytaj więcej