Czytasz: Prognoza pogody na 7 i 8 maja

Prognoza pogody na 7 i 8 maja

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia oraz częściowo południowa znajduje się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże. Polska jest pod wpływem płytkiego niżu z ośrodkami nad zachodnią Ukrainą i Białorusią, w strefie frontów atmosferycznych. Napływa ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie, jedynie nad północną część kraju powietrze chłodniejsze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 993 hPa i nieznacznie wzrośnie.

Pogoda 7 maja

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, a we wschodniej połowie kraju oraz lokalnie w Karpatach po południu możliwe również burze. W burzach wysokość opadu do 12 mm. Temperatura maksymalna od 8 st. na wybrzeżu, około 14 st. w centrum, do 19 st. na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami porywisty, przeważnie północno-zachodni i północny. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, a wysoko w Tatrach także opady śniegu. Temperatura minimalna od 1 st., 5 st. w północnej części kraju do 6 st., 10 st. w południowej, a w Wielkopolsce lokalnie przygruntowe przymrozki do -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, północno-zachodni i północny.

Pogoda 8 maja  

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza w północnej połowie kraju. Okresami opady deszczu, wysoko w Tatrach śniegu. Temperatura maksymalna od 5 st., 8 st. na północy do 12 st., 14 st. na południu. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, na wybrzeżu do 60 km/h, z kierunków północnych.

 

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północny.

Czytaj więcej