Czytasz: Policjanci wbiegli na stadion [zdjęcia, video]

Policjanci wbiegli na stadion [zdjęcia, video]

Chorzowscy policjanci, wspólnie z mundurowymi z oddziału prewencji i nieetatowego pododdziału prewencji, uczestniczyli we wspólnych ćwiczeniach na Stadionie Śląskim.

Mundurowi, pod czujnym okiem dowódcy, ćwiczyli tworzenie szyków zabezpieczających i wypierających, które stosowane są podczas działań pododdziałów zwartych. Trwające kilka godzin szkolenie miało na celu doskonalenie umiejętności współdziałania policjantów, którzy interweniują w przypadku zbiorowych zakłóceń ładu i porządku.

Pododdziały policji mobilizowane są w sytuacjach zagrożeń, wymagających szczególnego wzmocnienia sił porządkowych. Policjanci, wyposażeni w tarcze, kaski i środki przymusu bezpośredniego, ćwiczyli warianty przywracania naruszonego ładu i porządku.

Istotą ćwiczeń była dokładność i precyzja w działaniu. Bardzo ważne było także błyskawiczne wykonywanie poleceń, które podczas działań w sytuacjach o podwyższonym ryzyku stanowi o skuteczności Policji. Mundurowi doskonalili tworzenie tyraliery oraz kordonów. To szyki bojowe najczęściej stosowane przez zwarte pododdziały podczas zabezpieczania imprez masowych. W czasie ćwiczeń wykorzystano broń gładkolufową.

ZOBACZ VIDEO Z ĆWICZEŃ

źródło: http://slaska.policja.gov.pl

Czytaj więcej