Silesion.PL

serwis informacyjny

Podsumowanie IV Dnia Pasterskiego na Hali Skrzyczeńskiej oraz zapowiedź wydarzenia muzycznego “Nuta idzie po Beskidzie”

IV Dzień Pasterski na Hali Skrzyczeńskiej

Michał Słowioczek (rzecznik prasowy Szczyrk Mountain Resort): Z przyjemnością informujemy, że IV Dzień Pasterski na Hali Skrzyczeńskiej okazał się niezwykłym sukcesem, przyciągając jeszcze większą liczbę entuzjastów tradycyjnego wypasu owiec w Beskidach.

Wydarzenie, organizowane przez ośrodek Szczyrk Mountain Resort, po raz czwarty zgromadziło pasjonatów kultury góralskiej oraz przyrody. 

W tym roku ponad tysiąc turystów z różnych stron kraju i z zagranicy odwiedziło Szczyrk, aby wziąć udział w Dniu Pasterskim. Dla ponad 200 z nich, aktywny udział w warsztatach serowarstwa, gawędach o wypasie owiec oraz obserwowanie autentycznego strzyżenia owiec, stanowiło niezapomniane doświadczenie. Wszystko to odbywało się w otoczeniu malowniczych krajobrazów Beskidów i w rytm regionalnej muzyki, co nadawało wydarzeniu wyjątkowy charakter. 

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych uczestników. Warsztaty pasterskie, które były specjalnie przygotowane dla dzieci, dostarczyły im nie tylko rozrywki, ale także edukacji na temat życia w górach oraz troski o przyrodę. 

Obserwowany wzrost liczby uczestników Dnia Pasterskiego, wynoszący około 30% w porównaniu do poprzednich lat, jasno pokazuje, że istnieje ogromna potrzeba organizacji tego rodzaju autentycznych i kulturalnych wydarzeń. Goście poszukują nie tylko relaksu i wypoczynku, ale także chcą poznać i doświadczyć lokalnych tradycji oraz klimatu regionu. 

Podsumowanie IV Dnia Pasterskiego na Hali Skrzyczeńskiej

Serdecznie zapraszamy już teraz na kolejną atrakcję z cyklu “Nuta idzie po Beskidzie”.

Wydarzenie to, które odbędzie się 26 sierpnia na Hali Skrzyczeńskiej  zapewni autentyczną i wzruszającą podróż w świat muzyki i kultury Beskidów. 

W ramach tego wyjątkowego dnia, w godzinach 11:00-14:00, zapraszamy na taras restauracji “Kuflonka” na poziomie 1000m, gdzie wystąpi Regionalny Zespół Klimczok ze Szczyrku. Ich dźwięki przeniosą nas w magiczny świat górskich melodii i tradycyjnych pieśni. 

Również dla najmłodszych przygotowaliśmy wyjątkowe zajęcia przyrodnicze, które odbędą się tego samego dnia o godzinie 12:00, w restauracji “Kuflonka”. Dzieci będą miały okazję poznać fascynujący świat straszyków i patyczaków pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów. Wstęp na te zajęcia jest bezpłatny, a ilość miejsc ograniczona. 

Podsumowując, zapraszamy wszystkich miłośników przyrody, tradycji góralskiej oraz piękna Beskidów na wyjątkową i pełną emocji imprezę “Nuta idzie po Beskidzie”. To niepowtarzalna okazja, by zanurzyć się w autentycznym klimacie tego regionu, czerpiąc radość z muzyki i piękna otaczającej przyrody. 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *