Silesion.PL

serwis informacyjny

Chciał podpalić dom w Brennej. Obezwładnili go dzielnicowi

fot. Śląska Policja/Cieszyn

Dzielnicowi ze Skoczowa interweniowali wobec 63-letniego mieszkańca gminy Brenna, który zagroził, że wysadzi swoją własną posiadłość w powietrze. Zgłoszenie, które wpłynęło na dyżurnego Komisariatu Policji w Skoczowie, było bardzo niepokojące. Mężczyzna poinformował, że że ma on zamiar wysadzić dom. W odpowiedzi na to poważne zagrożenie na miejsce zostali natychmiast wysłani policjanci oraz strażacy.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że sytuacja jest niezwykle niebezpieczna. 63-latek odkręcił zawór butli gazowej i rozlał benzynę wewnątrz budynku, jednocześnie trzymając w ręku zapalniczkę. Bez wahania można stwierdzić, że istniało realne ryzyko wybuchu lub pożaru.

Dzielnicowi, którzy byli pierwsi na miejscu, niezwłocznie nawiązali kontakt z mężczyzną. Dzięki swojemu profesjonalizmowi, zimnej krwi i opanowaniu, udało im się sprawnie obezwładnić pobudzonego mężczyznę, zatrzymać go i przetransportować do policyjnego aresztu. Dzięki temu udało się uniknąć tragedii, a nikomu nic się nie stało.

Warto podkreślić, że reakcja straży pożarnej również była niezwykle istotna w tym przypadku. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, strażacy przystąpili do neutralizacji zagrożenia, co pozwoliło uniknąć ewentualnego pożaru lub wybuchu.

63-letni mężczyzna został zatrzymany i po wytrzeźwieniu doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzuty narażenia innych osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także groźby karalne. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Za swoje nieodpowiednie zachowanie odpowie przed sądem, gdzie grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *