Silesion.PL

serwis informacyjny

Śmiertelny wypadek na skrzyżowaniu w Ustroniu – Nierodzimiu. Mercedes wbił się w tył ciężarówki.

fot. Śląska Policja

W piątek, 15 marca, około godziny 11:00 na drodze DW941 w Ustroniu doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, który spowodował zablokowanie ruchu przez ponad 6 godzin. Okoliczności zdarzenia są obecnie badane przez śledczych z cieszyńskiej komendy, którzy pracują pod nadzorem prokuratora.

W wyniku wypadku, w którym brały udział cztery pojazdy – dwa ciężarowe i dwa osobowe – kierowca osobowego mercedesa zginął na miejscu. Zderzenie Mercedesa GLC 63 AMG z tyłem naczepy-wywrotki ciągnika Renault było na tyle potężne, że przód SUV-a został całkowicie zniszczony, a kierowca został przygnieciony przez karoserię. Mimo prób pomocy przez przypadkowych kierowców, ratowanie jego życia okazało się niemożliwe.

Według wstępnych ustaleń policji, kierowca Mercedesa nie zatrzymał się z nieznanych przyczyn i uderzył z dużą prędkością w naczepę-wywrotkę ciągnika Renault. W wyniku tego uderzenia Renault z naczepą uderzył w znajdującą się przed nim Toyotę, a ta w kolejności zderzyła się z samochodem MAN, który zatrzymał się przed sygnalizacją świetlną.

W wypadku ranna została kierująca Toyotą kobieta, która została przewieziona do szpitala. Nie wiadomo jednak, w jakim stanie jest nienarodzone dziecko, które nosiła. Pozostali uczestnicy wypadku odnieśli jedynie lekkie obrażenia.

Na miejscu zdarzenia przez wiele godzin trwały czynności służb ratunkowych oraz techników kryminalistyki. Po zakończeniu tych działań, strażacy musieli rozciąć wrak Mercedesa, aby wydobyć z niego ciało kierowcy.

Całe zdarzenie wywołało blokadę ruchu na DW941 do godziny 17:30, kiedy to wznowiono ruch po drodze. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów drogowych, aby uniknąć podobnych tragedii.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024