Czytasz: Pobił, zgwałcił i okradł kobietę

Pobił, zgwałcił i okradł kobietę

Wiślańscy policjanci zatrzymali podejrzanego mężczyznę w Istebnej. Sprawcą okazał się 34-letni mieszkaniec Ustronia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Wiśle zatrzymali 34-letniego mężczyznę, podejrzanego o zgwałcenie, pobicie i rozbój w Istebnej. 
 
Do zdarzenia doszło w nocy 7 czerwca w Istebnej. Policjanci zostali powiadomieni o przestępstwie przez rodzinę pokrzywdzonej. Tej nocy 33-letnia mieszkanka Trójwsi wracała autobusem z pracy do domu.

Po 23.00 wysiadała na przystanku na DW 941 w jednym z przysiółków w Istebnej. Aby dotrzeć do domu, musiała przejść drogą przez las. Tam właśnie ukrywał się napastnik. Mężczyzna wybiegł na drogę i uderzył ją kilkakrotnie w twarz oraz zagroził użyciem noża.

Sprawca zgwałcił kobietę. Ukradł jej torebkę z pieniędzmi, dokumentami i telefonem komórkowym. Potem zostawił swoją ofiarę w lesie i uciekł.

Po jakimś czasie pokrzywdzona dotarła do domu. Ranna kobieta trafiła pod opiekę lekarzy pogotowia ratunkowego. Powiadomieni o przestępstwie policjanci z Komisariatu Policji w Wiśle ustalili okoliczności i rysopis sprawcy. Zarządzono poszukiwania napastnika, do których włączyła się także rodzina pokrzywdzonej.

Po kilku godzinach sprawca został zatrzymany. Wiślańscy policjanci zatrzymali podejrzanego mężczyznę w Istebnej. Sprawcą okazał się 34-letni mieszkaniec Ustronia. Mężczyzna przyznał się do zgwałcenia i rozboju oraz wskazał policjantom miejsce, gdzie ukrył skradzione przedmioty. Wcześniej 34-latek nie był karany. 

Usłyszał już prokuratorskie zarzuty, za które grozi mu do 12 lat więzienia. Na wniosek policjantów i prokuratora został tymczasowo aresztowany przez sąd na trzy miesiące.

Źródło: www.cieszyn.slaska.policja.gov.pl

Czytaj więcej