Silesion.PL

serwis informacyjny

Pingpong na Trawie w Bielsku-Białej

Pingpong na Trawie w Bielsku Białej 2023

Piłka nożna, siatkówka czy koszykówka to dyscypliny, które z powodzeniem urozmaicają nam ciepłe wiosenne i letnie weekendy. Polski Związek Tenisa Stołowego po raz kolejny pragnie pokazać, że w plenerze można również pograć w pingponga.

Już w najbliższy weekend 20-21 maja Polski Związek Tenisa Stołowego rozpocznie czwartą edycję cyklu pikników Pingpong na Trawie. Tradycją Polskiego Związku Tenisa Stołowego stała się organizacja letnich wydarzeń plenerowych, popularyzujących tenis stołowy. Czwarta edycja cyklu zainaugurowana zostanie w Bielsku-Białej.

Tenis stołowy jest dyscypliną łączącą pokolenia. Przy stole naprzeciw siebie stanąć mogą dziadkowie z wnuczętami, dzieci z rodzicami czy po prostu znajomi, którzy chcą czerpać radość z uprawiania sportu. Niewiele dyscyplin może pochwalić się taką elastycznością. Pingpong jest doskonałą receptą na długowieczność, utrzymanie ciała i duch w dobrej kondycji. Za sprawą otwartych pikników tenisa stołowego, pragniemy pokazać potencjał naszego sportu oraz zaszczepić pasję do jego trenowania niezależnie od wieku, płci oraz wcześniejszych doświadczeń sportowych. Moim marzeniem jest, aby tenis stołowy stał się dyscypliną rekreacyjną, którą uprawiamy razem z najbliższymi w czasie wakacyjnych urlopów oraz wypadów do parku – mówi Dariusz Szumacher, Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Już w najbliższy weekend 20 i 21 maja Pingpong na Trawie zagości w Bielsku-Białej na terenie Kompleksu Sportowego “Orlik” przy ulicy Juliusza Słowackiego 27B.

W czasie pikników, uczestnicy pod okiem profesjonalistów rozwiną swoje umiejętności sportowe, wezmą udział w turniejach i konkursach z nagrodami, spędzą aktywnie czas ze swoimi bliskimi, aby zakochać się w tenisie stołowym.

W godzinach od 10:00 do 19:00 czekać będą następujące atrakcje:

  • nauka gry w tenisa stołowego pod okiem instruktorów
  • zabawy i konkursy sprawnościowe z nagrodami
  • strefa wypoczynku Śląskie. Pozytywna energia
  • miniturnieje tenisa stołowego z nagrodami (o godzinach 13:00, 15:00 i 17:00)

Piknik w Bielsku-Białej rozpoczyna ostateczne odliczanie do Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów, ORLEN 2023 European Youth Championships, które odbędą się w Arena Gliwice w dniach 14-23 lipca

Pingpong na Trawie w Bielsku Bialej

Udział w pikniku jest bezpłatny. Na każdego uczestnika czekają upominki!

Szczegółowe informacje na temat pikniku znaleźć można na profilu wydarzenia na FB.


Partnerami Głównymi pikniku są: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Enea, PKN ORLEN, Śląskie. Pozytywna energia.

Partnerem pikniku w Bielsko-Białej jest: Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024