Silesion.PL

serwis informacyjny

Ścianka tenisowa na Trzech Stawach w Katowicach gotowa

Ścianka tenisowa w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach fot. KAW

Zakończyła się budowa ścianki tenisowej w Dolinie Trzech Stawów. Mieszkańcy Katowic będą mogli z niej korzystać od pierwszych ciepłych dni. To kolejny projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego wykonywany przez Zakład Zieleni Miejskiej. 

 Dolina Trzech Stawów to jedno z ulubionych miejsc Katowiczan, gdzie spędzają czas aktywnie i rodzinnie. Mamy tu rolkostradę, infrastrukturę dla rowerzystów, ścieżkę edukacyjną, place zabaw w tym wodny, przystań kajakową, pomosty dla wędkarzy, a od wiosny będzie można bezpłatnie trenować grę w tenisa. Właśnie zakończyliśmy budowę ścianki tenisowej, która powstała w ramach budżetu obywatelskiego – podkreśla Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Projekt zakładający budowę ścianki tenisowej w Dolinie Trzech Stawów został zgłoszony do poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach. Wniosek ten uzyskał 832 głosy mieszkańców os. Paderewskiego-Muchowca. Dolina Trzech Stawów to popularne wśród katowiczan miejsce letniego wypoczynku w mieście. Teren, na którym stanęła ścianka, przy stawie Łąka, przed laty wykorzystany był m.in. jako korty tenisowe. W pobliżu znajdują się wodny plac zabaw, siłownia pod chmurką oraz plac zabaw co sprawia, że jest to miejsce pozwalające na różnorodne spędzanie czasu wolnego.

Ścianka mierzy 8 m szerokości i 3 m wysokości. Wykonana jest z polimerobetonu. Materiał ten jest rodzajem betonu, w którym spoiwo cementowe zastąpiono żywicami syntetycznymi, dzięki czemu jest on wytrzymały i odporny na ścieranie. Na ściance zamontowano również piłkochwyt, który ma 1 m wysokości i jest wykonany z siatki stalowej ocynkowanej. – Oprócz montażu samej ścianki wyremontowany został również przylegający do niej kort – pojawiła się na nim nowa nawierzchnia. Ze względu na to, że miejsce to będzie intensywnie wykorzystywane podczas gry, nawierzchnia ma odpowiednią porowatość i wysoką wytrzymałość na odkształcenia przy wysokiej temperaturze – zapewnia Mieczysław Wołosz, dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach, opiekującego się Doliną Trzech Stawów. Koszt całej inwestycji to prawie 200 tys. zł. 

Inwestycje w miejsca rekreacji

W Katowicach powstaje wiele miejsc, w których mieszkańcy mogą odpoczywać i spędzać wolny czas. Niedaleko ścianki tenisowej trwa budowa pumptracka, czyli specjalnego toru, gdzie chętni będą mogli trenować jazdę na rowerze, hulajnodze, rolkach. Ta inwestycja o wartości 700 tys. zł zakończy się wiosną przyszłego roku. W 2024 r. dobiegnie końca również realizacja zagospodarowania czterech parków w różnych częściach miasta. Znajdą się w nich m.in. place zabaw dla dzieci czy też miejsca do uprawiania sportów. Ponadto w tym roku zrewitalizowano stawy Kozubek i Starganiec, dzięki czemu mieszkańcy Katowic zyskali kolejne miejsca do spędzania czasu nad wodą. Tym samym z roku na rok oferta rekreacyjna dla mieszkańców jest coraz szersza, bardziej różnorodna i atrakcyjniejsza.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024