Czytasz: Pakistańczycy chcą wrócić po Mackiewicza

Pakistańczycy chcą wrócić po Mackiewicza

W Polsce msza w intencji zaginionego wspinacza. W Pakistanie ma ruszyć akcja ratownicza.

Na profilu Tomasza Mackiewicza, rodzina zamieściła informację o mszy św. w jego intencji. Odbędzie się w najbliższą środę na warszawskim Żoliborzu.

Ryszard Pawłowski: Słowa wielkiego uznania dla ratowników

Tomasz Mackiewicz msza pogrzeb

Tymczasem w Pakistanie trwają przygotowania... do akcji ratowniczej. Jak podała strona Pakistan Mountain News pakistańscy ratownicy planują wyruszyć na Nanga Parbat. Jak wynika z zamieszczonych informacji ojciec wpinacza jest w stałym kontakcie z miejscowymi organizacjami, które miałyby zorganizować akcję odnalezienia ciała. Przeszkodą ma być stale pogarszająca pogoda.

Dramatyczna relacja Francuzki z Nanga Parbat

Mimo to do wyprawy ma przygotowywać się ośmioosobowa grupa miejscowych wspinaczy. Wśród osób, które mają wciąć udział w akcji, jest Hassan Jaan. To doświadczony himalaista, który w 2014 roku zdobył szczyt K2 .Wiadomość o rozpoczęciu akcji poszukiwawczej jest nieoficjalna.

- Większość organizacji wspinaczkowych i turystycznych w Pakistanie, zwłaszcza Gilgit Baltistan, chce uczestniczyć w misji, jednak panujące obecnie warunki sprawiają, że wizja akcji poszukiwawczej staje się coraz bardziej ponura – czytamy w komunikacie.

 

Czytaj więcej