Silesion.PL

serwis informacyjny

Marco van Basten zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski?

Zbigniew Boniek zaskoczył wszystkich zwolnieniem Jerzego Brzęczka, zaskoczy także nazwiskiem nowego selekcjonera? Marco van Basten poprowadzi reprezentację Polski w piłce nożnej?

Dziennikarz sportowy Mateusz Borek zasugerował na Twitterze, że reprezentację Polski może objąć legendarny holenderski piłkarz Marco van Basten.

Faworytami według legalnego polskiego bukmachera Betfan pozostaje Marco Giampaolo (kurs 2.50). Większe szanse na objęcie stanowiska niż Marco Van Basten (kurs 25.00) mają Nenad Bjelica (10.00) i Gianni De Biasi (10.00)

Marco Van Basten w 2004 roku po zwolnieniu Dicka Advocaata niespodziewanie został selekcjonerem reprezentacji Holandii. W 2006 Holendrzy bez problemów wygrali grupę kwalifikacyjną do mistrzostw świata. Na Mundialu dotarli do 1/8 finału, w której ulegli 0:1 Portugalii. Mimo iż w opinii wielu ekspertów niemieckie mistrzostwa nie były dla podopiecznych van Bastena udane, z holenderskim selekcjonerem przedłużono kontrakt do 2010 roku. Pod koniec 2007 roku trener oświadczył, że po Euro 2008 zrezygnuje ze stanowiska. W lutym 2008 roku dodał, że po mistrzostwach zostanie szkoleniowcem Ajaksu Amsterdam. Na początku maja 2009 roku Van Basten podał się do dymisji z powodu słabych wyników drużyny. W 2012 roku został zatrudniony na stanowisku trenera holenderskiego klubu SC Heerenveen. W kwietniu 2014 został szkoleniowcem AZ Alkmaar.

W kwietniu 2013 roku Leo Beenhakker, były trener polskiej kadry, w rozmowie z “Faktem” przyznał, że pomysł z zatrudnieniem Marco van Bastena przez PZPN jest znakomity.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author