Silesion.PL

serwis informacyjny

Łukasz Poręba przed meczem Zagłębia z Cracovią

Łukasz, jak ocenisz przebieg wyjazdowego spotkania z Rakowem Częstochowa?

– Z pewnością źle rozpoczęliśmy ten mecz. Nie byliśmy odpowiednio skoncentrowani od początku i rywal dobrze to wykorzystał. To samo można powiedzieć o pierwszych minutach drugiej połowy. Również szybko straciliśmy kolejną bramkę. Nasza gra lepiej wyglądała po zmianie ustawienia na czterech obrońców. Po golu Roka Sirka złapaliśmy więcej wiatru w żagle, jednak ostatecznie nie udało nam się doprowadzić do wyrównania.

Czego zabrakło, aby zdobyć, chociażby jeden punkt?

– Myślę, że przede wszystkim koncentracji od początku do samego końca. Ten element z pewnością musimy poprawić w najbliższym meczu. Powinniśmy także stworzyć większą liczbę dogodnych sytuacji, ponieważ w starciu z Rakowem nie mieliśmy ich zbyt wiele.

Jak wyglądają przygotowania zespołu do najbliższego meczu z Cracovią?

– Trenujemy równie intensywnie, jak przed każdym spotkaniem. Przygotowujemy się pod przeciwnika. Znamy słabe oraz mocne strony Cracovii i wiemy, nad czym musimy pracować. Dokonaliśmy analizy zarówno naszej gry, jak i rywali. Chcemy wyciągnąć wnioski po ostatniej porażce i wyjść w pełni przygotowani na niedzielne starcie.

Jaki jest plan na tysięczny mecz KGHM Zagłębia w PKO Ekstraklasie?

– Tylko zwycięstwo. Będziemy dobrze przygotowani i chcemy w tym meczu zdobyć komplet trzech punktów. Wiemy, jak ważne jest to spotkanie dla wszystkich osób związanych z Zagłębiem. Cieszę się, że tysięczny mecz w Ekstraklasie gramy akurat na własnym stadionie. Będzie to dobra okazja, aby sprawić radość kibicom. Tak jak wspomniałem, wyjdziemy nastawieni tylko na wygraną i zrobimy wszystko, żeby nasz plan się powiódł.

Jaka jest Twoja indywidualna dyspozycja?

– Indywidualnie czuję się naprawdę dobrze. Na każdym treningu ciężko pracuję, aby być coraz lepszym. Chcę pokazać się trenerowi z jak najlepszej strony, prezentując swoje pełne umiejętności na boisku. Moim celem numer jeden jest wywalczenie miejsca w podstawowej jedenastce.

źródło – www.zaglebie.com

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024