Silesion.PL

serwis informacyjny

Amp Futbol Cup już jutro w Warszawie! Reprezentacja Polski wraca do gry!

Już jutro ampfutbolowa reprezentacja Polski wraca do gry. Po wielu miesiącach przerwy i po wielu miesiącach starań udało się dokonać tego, co wydawało się niemożliwe i już w ten weekend Polacy zagrają w Warszawie z Azerbejdżanem w ramach corocznego turnieju Amp Futbol Cup. Oprócz meczów z Azerami w ramach eventu odbędzie się również mecz gwiazd i przyjaciół Amp Futbol oraz treningi pokazowe młodych piłkarzy z Junior Amp Futbol i Futbolowej Bandy.    

Reprezentacja Polski Amp Futbol wróciła do treningów jako jedna z pierwszych drużyn narodowych w naszym kraju i również jako pierwsza chciała wrócić do międzynarodowej gry. Starania o organizację meczu, lub turnieju trwały od dawna. Kilka razy było naprawdę blisko, ale teraz wreszcie się udało.

Na Amp Futbol Cup miało pojawić się więcej reprezentacji. Bilety do Polski mieli już zakupione między innymi Hiszpanie i Francuzi, ale zmieniające się regulacje sprawiły, że plany trzeba było zmodyfikować.

Najważniejsze jest jednak to, że piłkarze po amputacjach wreszcie mogą wrócić do gry z orzełkiem na piersi, o czym marzyli od początku pandemii. Dokładnie w tych dniach Polacy mieli walczyć z piętnastoma innymi krajami o medale Mistrzostw Europy w Krakowie (finał tego turnieju planowany był pierwotnie na najbliższą niedzielę), ale ten czempionat został przeniesiony na kolejny rok.

Mecze z Azerami będą więc powrotem na boisko i powrotem do przygotowań do ampfutbolowego EURO 2021.

Amp Futbol Cup będzie w tym roku nie tylko starciem reprezentacji, ale też wielkim świętem piłki dla wszystkich. Na stadionie OSiR Bemowo między meczami kadry rozegrany zostanie mecz z udziałem dziennikarzy i nie tylko piłkarskich gwiazd (zagrają między innymi Jacek Bednarz, Cezary Kucharski, Robert Podoliński, ale też Łukasz „Juras” Jurkowski, czy legenda polskiego gamingu Jarosław „pashaBiceps”   Jarząbkowski). Obok gwiazd i kadrowiczów zaprezentują się też niesamowite dzieciaki z akademii piłkarskiej Futbolowa Banda oraz z programu Junior Amp Futbol, które mimo niepełnosprawności realizują swoją pasję i grają w piłkę naśladując swoich starszych kolegów.

Jedno ze spotkań turnieju (sobotnie o godzinie 17:45) będzie transmitowane na antenie otwartej TVP Sport, a więc będzie mógł je obejrzeć każdy posiadacz telewizji naziemnej, pozostałe zaś na www.facebook.com/AmpFutbolPolska.

Widzowie będą mogli pojawić się również na trybunach Bemowskiego Ośrodka PIłki Nożnej przy ulicy Obrońców Tobruku 11 w Warszawie. Wszyscy kibice są mile widziani, a na trybunach będą obowiązywały zasady reżimu sanitarnego.

Wstęp na cały turniej Amp Futbol Cup jest bezpłatny! ZAPRASZAMY!

Amp Futbol Cup 2020. Warszawa, 19-20 września, OSiR Bemowo ul. Obrońców Tobruku 11.

Sobota 19 września

11.00 Polska – Azerbejdżan

15:45 pokazowy trening Junior Amp Futbol

17.45 Polska – Azerbejdżan

Niedziela 20 września

10.00 Polska – Azerbejdżan

11:30 mecz gwiazd, dziennikarzy i przyjaciół Amp Futbol

15:00 – pokazowy trening Futbolowa Banda

17.00 Polska – Azerbejdżan

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author