Silesion.PL

serwis informacyjny

Cezary Kucharski domaga się 39 mln zł od Roberta Lewandowskiego?

Niemiecki „Der Spiegiel” informuje o pozwie przeciwko Robertowi Lewandowskiemu, który złożył Cezary Kucharski. Były agent “Lewego” złożył pozew w Sądzie Okręgowym w Warszawie przeciwko firmie marketingowej RL Managment. Twierdzi, że Lewandowski nieprawidłowo rozliczał się z dochodów swojej firmy i wykorzystywał firmowe pieniądze do prywatnych celów.

Robert Lewandowski poinformował „Der Spiegiel”, że żaden pozew do niego nie dotarł. Piłkarz uznaje oskarżenia za bezpodstawne i tłumaczy, że jego były agent nie może pogodzić się z zakończeniem współpracy. “Der Spiegel” jest jednak w posiadaniu dokumentów, które potwierdzają część oskarżeń Kucharskiego.

Np. polski napastnik miał zapłacić za wynajęcie prywatnego odrzutowca firmowymi pieniędzmi, a późnej tłumaczyć, że leciał nim na spotkanie biznesowe. “Koszty ponoszone przez firmę były zawsze operacyjne” – cytuje Lewandowskiego “Der Spiegel”. Gazeta porównała jednak daty – tego samego dnia napastnik wrzucił na Instagram zdjęcie jak stoi przy małym odrzutowcu, a w opisie dodał, że wybiera się na krótkie wakacje.

Wszelkie rozliczenia podatkowe zarówno osobiste jak i spółek Roberta Lewandowskiego prowadzone są zawsze zgodnie z prawem. Prawidłowością rozliczeń w Niemczech zajmuje się licencjonowany, niemiecki doradca podatkowy, który dba o to, aby wszelkie wymagane dokumenty były zawsze przedstawione organom podatkowym w Niemczech, a podatek prawidłowo rozliczony i zapłacony w terminie.

Ponieważ pan Cezary Kucharski poinformował Państwa, że skierował sprawę do sądu, uprzejmie informujemy, że wszelką dokumentację księgową i podatkową przedstawimy sądowi. Pan Cezary Kucharski próbuje wymusić na Robercie Lewandowskim zapłatę nienależnych mu środków. Ustosunkowywanie się do ewentualnych zarzutów na łamach mediów traktujemy jako próbę wywierania nacisku na nas poprzez szkalowanie reputacji Roberta Lewandowskiego i tworzenie fikcyjnego wyobrażenia o sprawie co miałoby w przyszłości wpływać na postrzeganie tejże sprawy przez sąd. W tym miejscu warto ponownie przypomnieć, że der Spiegel w ramach opisu sprawy przesłał nam informację, że pozew został złożony, co według naszej wiedzy nie jest prawdą.

Jeśli jednak jest założona sprawa sądowa, to wszelką dokumentację przekażemy do sądu. Prawdziwą ocenę i wnioski można wyciągnąć tylko i wyłącznie na podstawie pełnej dokumentacji i wszystkich informacji związanych z rozliczeniem. Pojedyncze wątki zaburzają prawdziwy obraz sprawy i całej sytuacji.” czytamy w oświadczeniu, które przedstawiła Monika Bondarowicz, rzeczniczka Roberta Lewandowskiego.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024