Silesion.PL

serwis informacyjny

x-kom przekazuje szpitalom sprzęt za 400 tys. zł

Wszystkie ręce na pokład, pomagamy jak możemy. x-kom bardzo mocno wziął sobie do serca tę sentencje i postanowił pomóc częstochowskim szpitalom w walce z koronawirusem. 

– Podziwiam pracę wszystkich pracujących w szpitalach, a szczególnie tych naszych, częstochowskich. Zapytaliśmy czego dokładnie im brakuje i właśnie dlatego mam pewność, że nasze dary pomogą w walce z wirusem – powiedział Michał Świerczewski, prezes x-komu.  

Po konsultacjach z ekspertami z zespołu szpitali miejskich, x-kom zorganizował sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej o wartości prawie 400 tysięcy złotych. W wypełnionym po brzegi tirze znalazły się: 

  • – defibrylatory z monitorem EKG; 
  • – łóżka do intensywnej terapii wraz z materacami z systemem regulacji ciśnienia, zapobiegającym odleżynom; 
  • – mobilne ssaki chirurgiczne; 
  • – statywy infuzyjne; 
  • – 1000 przyłbic; 
  • – 24 tysiące maseczek; 
  • – 8 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji.   

Żeby całkowicie wypełnić TIR-a, dołożono jeszcze dwie palety wody mineralnej, dla pracowników i pacjentów szpitali.   

Cieszymy się, że odzew pomocy płynie ze strony różnych środowisk i społeczności częstochowskich. Jesteśmy bardzo wdzięczni -­ powiedział dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego Wojciech Konieczny

Pragnę podkreślić, że pomoc przekazana przez x-kom to ogromne wsparcie w postaci sprzętu medycznego, a także środki ochrony, które przy obecnym zużyciu mogą zabezpieczyć szpital nawet na kilka tygodni. Wsparcie x-komu traktuję też jako pomoc od Rakowa Częstochowa. Osobiście bardzo cieszy także poczucie, że z klubem jesteśmy bardzo bratersko związani, zarówno w dobrych jak i ciężkich czasach – dodał.   

Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk podkreślił szybką reakcję x-komu na jego apel do przedsiębiorców, dotyczący pomocy dla lokalnych szpitali.   

– Dziękuję serdecznie firmie x-kom za ten akt bezinteresownej pomocy, bo tylko współpracując możemy pokonać pandemię koronawirusa. Mam też nadzieję, że to nie koniec wsparcia, jakie częstochowski biznes udziela naszym medykom – powiedział Krzysztof Matyjaszczyk.   

Firma pozostaje w kontakcie z częstochowskimi szpitalami. W miarę możliwości x-kom postara się pomóc, jeśli miejscy medycy będą czegoś potrzebować.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023