Silesion.PL

serwis informacyjny

Kto prezydentem w największych polskich miastach? Znamy typy bukmacherów

Bukmacherskie typy w wybprach samorządowych

Rafał Trzaskowski, Jacek Majchrowski i Hanna Zdanowska to faworyci w wyścigu o fotel prezydenta w Warszawie, Krakowie i Łodzi.

Do zmiany gospodarza powinno dojść w Gdańsku i Kielcach. W większości miast wyborcy powinni przygotować się na głosowanie w dwóch turach – wynika z przewidywań analityków legalnego bukmachera TOTALbet.

Wybory samorządowe odbędą się już w najbliższą niedzielę 21 października. Kampania wyborcza dobiega końca, a w mediach pojawiają się ostatnie sondaże. Zakłady na rozstrzygnięcia wyborów na prezydenta w 14 największych miastach przyjmuje bukmacher TOTALbet.

Reelekcje na horyzoncie

Zdaniem analityków, największe szanse na zostanie prezydentem stolicy ma Rafał Trzaskowski. Za każde 10 złotych postawione na kandydata Koalicji Obywatelskiej można zarobić 14 zł (minus podatek). Gorzej wyglądają notowania jego głównego rywala. Kurs na zwycięstwo Patryka Jakiego wynosi 2.6.

Według naszych szacunków, w Warszawie druga tura jest tak zwanym „pewniakiem”. W niej powinien wygrać Rafał Trzaskowski. Jeszcze miesiąc temu szanse na obydwu kandydatów rozkładały się po równo. Ostatnie tygodnie to jednak zmiana w notowaniach i typach klientów TOTALbet, według których zwycięzcą powinien zostać Rafał Trzaskowski. Obecnie ponad 90% spośród obstawiających typuje jako zwycięzcę wyborów w Warszawie kandydata Koalicji Obywatelskiej mówi Arkadiusz Ciołek, bukmacher firmy TOTALbet.

Bukmacherzy przewidują, że w większości dużych miast zapowiada się na reelekcje. W gronie faworytów do rządzenia przez kolejną kadencję są m.in.: Jacek Majchrowski z Krakowa (kurs 1.42), Hanna Zdanowska z Łodzi (1.03), Jacek Jaśkowiak z Poznania (1.02), Marcin Krupa z Katowic (1.05), Piotr Krzystek ze Szczecina (1.18). Krzysztof Żuk z Lublina (1.05), Tadeusz Truskolaski z Białegostoku (1.01), Rafał Bruski z Bydgoszczy (1.1) czy Tadeusz Ferenc z Rzeszowa (1.01). Największe szanse na sprawienie niespodzianki w powyższych miastach ma Małgorzata Wassermann. Kurs na zwycięstwo głównej kontrkandydatki Majchrowskiego na prezydenta Krakowa wynosi 2.75.

Zmiany w Gdańsku i Kielcach?

Kłopotów ze zwycięstwem we Wrocławiu nie powinien mieć wspierany przez Koalicję Obywatelską Jacek Sutryk. Kurs na jego wygraną wynosi jedynie 1.03, podczas gdy za złotówkę postawioną na Mirosławę Stachowiak-Różecką z PiS można zarobić aż 7,5 zł (minus podatek).

Bukmacherzy TOTALbet przewidują, że najbardziej wyrównana walka o fotel prezydenta stoczy się w Radomiu, gdzie urzędujący od 2014 r. Radosław Witkowski zmierzy się z Wojciechem Skurkiewiczem z PiS. Kurs na zwycięstwo obecnego włodarza wynosi 1.75, a jego rywala – 1.95.

Zdaniem analityków, na reelekcje nie zanosi się w Gdańsku i Kielcach. Największe miasto Pomorza to jedno z niewielu, w których realne szanse na wygraną ma aż trzech kandydatów. Jednak to szanse Jarosława Wałęsy (kurs 1.6) zostały ocenione wyżej niż urzędującego prezydenta Pawła Adamowicza (2.65) czy Kacpra Płażyńskiego (5.5). Do zmiany warty ma dojść także w Kielcach, gdzie były selekcjoner reprezentacji Polski w piłce ręcznej Bogdan Wenta (kurs 1.8) powinien pokonać urzędującego od 2002 r. Wojciecha Lubawskiego (kurs 2.2).

Najwięcej zarobić można za zwycięstwo Mariana Kowalskiego w Lublinie. Kurs na to zdarzenie wynosi aż 10000:1.

Gdzie II tura?

Jak wynika z notowań bukmacherów, w większości miast kandydaci i wyborcy powinni przygotować się na dwie tury wyborów. Taki scenariusz najbardziej prawdopodobny jest w Warszawie, Krakowie i Szczecinie, gdzie kursy na odbycie się II tury wynoszą zaledwie 1.01.

Wybór prezydenta w jednej turze powinien zamknąć się za to w Rzeszowie (kurs na II turę 7.0) i Łodzi (2.75). Blisko zwycięstwa w pierwszej turze są też kandydaci z Białegostoku (1.9 na II turę, 1.8 na rozstrzygnięcie w pierwszej) i Lublina (po 1.85 na oba zdarzenia).

Jaka będzie frekwencja?

W ofercie TOTALbet znalazł się również zakład na frekwencję w niedzielnych wyborach. Zdaniem bukmacherów, powinna ona przekroczyć 47,5% (kurs 1.7). Jeśli uznamy, że będzie niższa, każdą postawioną złotówkę pomnożymy dwukrotnie (minus podatek).

TOTALbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. to legalny polski bukmacher, utworzony w 2017 roku i będący częścią Grupy ZPR, w skład której wchodzą m.in. medialni potentaci Radio ESKA czy „Super Express”. Spółka działa w oparciu o zezwolenie Ministerstwa Finansów z marca 2018 roku, oferując możliwość zawierania zakładów wzajemnych w internecie. Ambasadorem marki jest Andrzej Twarowski, komentator nc+ i jeden z najpopularniejszych dziennikarzy sportowych w kraju.

Zobacz też: Wybory samorządowe: kto zostanie prezydentem największych miast? Jak typują bukmacherzy?

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024