Silesion.PL

serwis informacyjny

Jeździecki Warsaw Jumping CSIO4* – triumf Włochów w europejskim finale

Jezdziecki Warsaw Jumping CSIO4 triumf Wlochow w europejskim finale

Jezdziecki Warsaw Jumping CSIO4 triumf Wlochow w europejskim finale

Jeźdźcy z Włoch triumfowali w rozegranym w Warszawie Longines EEF Series Final, czyli finale europejskiego Pucharu Narodów w skokach przez przeszkody. Łącznie w ramach imprezy Warsaw Jumping CSIO4*, od czwartku do niedzieli na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec rozegrano 13 międzynarodowych konkursów skokowych, a wydarzeniu towarzyszyły weekendowe gonitwy, pokazy, a nawet młodzieżowa rywalizacja w hobby horse.

W najważniejszym, drużynowym konkursie w skokach przez przeszkody Włosi startowali w składzie: Ricardo Pisani na koniu Charlemagne JT Z, Lorenzo de Luca na Scuderia 1918 Highlight W, Emanuele Camilli na Chadellano PS oraz Piergorgio Bucci na Carpe Diem J&F Champblanc.

Szef włoskiej ekipy Marco Porro, zaraz po dekoracji nie ukrywał radości. „To był piękny dla nas dzień. Dziękuję koniom i jeźdźcom. W ostatnim roku wygraliśmy i udało nam się dziś powtórzyć sukces” – mówił. Lorenzo de Luca bez zbędnej skromności dodał, że pierwsza runda była w wykonaniu Italii niesamowita, a skoki wprost doskonałe. Zwycięska drużyna ze słonecznej Italii wywalczyła przepustkę do pierwszej dywizji – LONGINES FEI Nations Cup w sezonie 2023. Drugie miejsce wywalczyli Irlandczycy, a trzecie Austriacy. 

Rywalizowało 11 ekip. Polski team, w składzie Jarosław Skrzyczyński na Intruido, Przemysław Konopacki na Home-Run, Andrzej Opłatek na Diaroubet i Marek Lewicki na La Pezi, zajął szóstą pozycję.

„Mogłoby być nieco wyższe miejsce, liczyliśmy trochę na więcej. Mamy jednak młode konie, które się dopiero uczą i to wymaga roku, półtora, a przynajmniej sezonu. Te konie muszą się obskakać i my musimy z nimi się zgrać na tym nowym poziomie. Wtedy można oczekiwać bardziej równych rezultatów” – wyznał szczerze mistrz Polski Konopacki.

W ciągu czterech dni zmagań w ramach Warsaw Jumping CSIO4* rozegrano jeszcze cztery inne konkursy zaliczane do Longines Ranking.

Totalizator Sportowy podpisał prawo do organizacji europejskiego finału Pucharu Narodów na kolejne edycje – w 2023 i 2024 roku.

WARSAW JUMPING CSIO 4*
Wydarzenie, jako jedyna taka impreza w Polsce, a jedna z niewielu na świecie, połączy dwa światy – olimpijskich skoków przez przeszkody z wyścigami konnymi. Międzynarodowe zawody jeździeckie wieńczące europejski cykl rozgrywek Pucharu Narodów Longines EEF Series. Wysoka ranga zawodów oraz atrakcyjna pula nagród, gwarantują zainteresowanie branży jeździeckiej z całej Europy. Wydarzenie to, realizowane w otoczeniu unikalnej architektury warszawskiego Toru Służewiec, wpisuje się w kalendarz najważniejszych sportowych wydarzeń w 2022 roku, przyciągając uwagę nie tylko świata jeździeckiego, ale także biznesu, kultury i polityki.


LONGINES EEF SERIES FINAL
Podczas zawodów WARSAW JUMPING CSIO4* odbywa się Europejski Finał Pucharu Narodów LONGINES EEF SERIES FINAL – zwieńczenie cyklu Pucharu Narodów w skokach przez przeszkody stworzonego przez Europejską Federację Jeździecką, który zastąpił FEI Nations Cup Europe Division 2. Rywalizacja została podzielona na cztery europejskie regiony – północny, południowy, centralny i zachodni. Prawo startu w serii otrzymało 38 narodowych Federacji – członków EEF. Na Longines EEF Series złożyły się kwalifikacje CSIO2* i CSIO3*, półfinały i finał na warszawskim CSIO4*. Zwycięzca cyklu zostanie dopuszczony do rywalizacji w Longines FEI Jumping Nations Cup (czyli Dywizji 1) w 2023 roku.


EUROPEJSKA FEDERACJA JEŹDZIECKA
Europejska Federacja Jeździecka została założona w 2009 roku w celu zajęcia się problematyką jeździectwa na poziomie europejskim. Formalnie ustanowiona w lutym 2010 r. wraz z 27 federacjami narodowymi (NF), w tym z Włochami, EEF rozpoczęła współpracę z Międzynarodową Federacją Jeździecką (FEI) w celu zwiększenia wpływu narodów europejskich w FEI, która na Zgromadzeniu Ogólnym w 2018 r. ujednolicił grupy FEI I i II w ramach grupy EEF. W 2015 roku rozpoczęła się współpraca między Europejską Federacją Jeździecką a Longines – sponsorem tytularnym, chronometrażystą i oficjalnym dostawcą zegarów Longines EEF Series. EEF obejmuje obecnie i reprezentuje 38 europejskich federacji narodowych.


LONGINES
Działająca od 1832 roku w szwajcarskim Saint-Imier firma zegarmistrzowska Longines posiada doświadczenie przesiąknięte tradycją, elegancją i wydajnością. Dzięki wielopokoleniowemu doświadczeniu jako oficjalny chronometrażysta mistrzostw świata i partner międzynarodowych federacji sportowych, firma Longines od lat buduje silne i długotrwałe relacje w świecie sportu. Znana z elegancji swoich czasomierzy, marka Longines jest członkiem Swatch Group Ltd., wiodącego producenta zegarków na świecie. Marka Longines, ze swoim emblematem w kształcie skrzydlatej klepsydry, jest obecna w ponad 150 krajach.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024