Silesion.PL

serwis informacyjny

Amazonka bezkonkurencyjna w Grand Prix jeździeckiego Warsaw Jumping CSIO4*

Amazonka bezkonkurencyjna w Grand Prix jezdzieckiego Warsaw Jumping CSIO4

Amazonka bezkonkurencyjna w Grand Prix jezdzieckiego Warsaw Jumping CSIO4

Włosko-irlandzkie podium konkursu 140 cm i niedościgniona w Grand Prix Jörne Sprehe. Za nami drugi dzień zmagań podczas prestiżowych międzynarodowych zawodów jeździeckich Warsaw Jumping CSIO4*, które odbywają się terenie stołecznego Toru Wyścigów Konnych Służewiec.

Wisienką na torcie piątkowej rywalizacji był najważniejszy konkurs indywidualny Warsaw Jumping CSIO4* – Grand Prix o nagrodę PKN Orlen pod patronatem Polska Press Group, z przeszkodami o wysokości 155 cm i pulą nagród w wysokości 390 000 złotych, w którym wystąpiło 50 zawodników konkurencji skoków przez przeszkody.

Gospodarz toru Andrea Colombo postawił przed zawodnikami niezwykle trudne zadanie, bowiem konkurs był nie tylko najważniejszym indywidualnym sprawdzianem trwającego Warsaw Jumping CSIO4*, ale jego wyniki liczyły się do rankingu światowego (Logines Ranking). Była to też jedna z kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy, które odbędą się w światowej stolicy mody – Mediolanie.

Konkurs Grand Prix rozegrano z rozgrywką – wszyscy zawodnicy, którzy pokonali parkur podstawowy bez błędów walczyli o zwycięstwo w rozgrywce, na torze skróconym do siedmiu przeszkód. Rywalizowało w niej łącznie 15 zawodników, wśród nich świeżo upieczony brązowy medalista mistrzostw świata Holender Maikel van der Vleuten.

Wysokie tempo rozgrywki narzuciła Niemka Jörne Sprehe, startująca na 10-letniej holenderskiej klaczy Hot Easy, której zresztą jest właścicielką. Zawodniczka na dojeździe do ostatniej przeszkody postawiła wszystko na jedną kartę dzięki czemu uzyskała znakomity czas 37,98 s. Próbowało ją dogonić trzynastu zawodników, ale to właśnie amazonka z Niemiec okazała się najszybsza. Drugie miejsce zajął wczorajszy zwycięzca jednego z konkursów, reprezentant Belgii Wilm Vermeir na 13-letnim koniu Joyride S. Belgijska para ma doskonałą passę, dwa tygodnie temu wygrała konkurs 150 cm na pięciogwiazdkowych zawodach w Brukseli. Trzecie miejsce wywalczył jego rodak Thierry Goffinett na Carequicka.

Zwyciężczyni oprócz nagrody finansowej w wysokości 97 500 zł otrzymała aż 100 punktów do Longines Ranking, wywalczyła też „oczko” do mistrzostw Europy 2023.

W rozgrywce wystąpili dwaj Polacy – Tomasz Miśkiewicz na klaczy Stakkato Lazar i Michał Kaźmierczak na wałachu Notis. Pierwszy zajął 7., a drugi 11 miejsce. Co ciekawe obaj startowali na koniach wyhodowanych i od podstaw trenowanych w Polsce.

Przed Grand Prix rozegrano czterogwiazdkowy konkurs zwykłym pod patronatem TVP Sport triumfował, w którym triumfował Włoch Guido Franchi, kolejny raz startując na holenderskiej klaczy Falanita. Drugie miejsce wywalczył Irlandczyk Anthony Condon na Merlins Victoire, wspominając, że piątkowa mżawka… to pogoda idealna.

Ciężko nie być zadowolonym. Ja się czuję tu świetnie, konie także, a parkur był idealnie dopasowany do klasy konkursu. No i pogoda sprzyja, my nie mamy nic przeciwko deszczowej aurze” – uśmiechał się.

Trzecią pozycję objęła Włoszka drobnej postury – Francesca Ciriesi, która dosiadała klaczy o imieniu Calotta 23.

W porannym dwugwiazdkowym konkursie o nagrodę Toru Służewiec triumfował Portugalczyk Duarte Seabra na Fernhill Holly Chay.

Na sobotę zaplanowano łącznie cztery konkursy, a także pokaz hobby horse oraz kolejne show Blanki Satory. Dodatkową atrakcją będą odbywające się na zabytkowym torze wyścigi. W niedzielę o godz. 11.00 rozpocznie się skokowy finał europejskiego Pucharu Narodów.

Więcej informacji i zdjęcia na Warsawjumping.com

Bilety na wydarzenie dostępne także na eBilet.pl


WARSAW JUMPING CSIO 4*

Wydarzenie, jako jedyna taka impreza w Polsce, a jedna z niewielu na świecie, połączy dwa światy – olimpijskich skoków przez przeszkody z wyścigami konnymi. Międzynarodowe zawody jeździeckie wieńczące europejski cykl rozgrywek Pucharu Narodów Longines EEF Series. Wysoka ranga zawodów oraz atrakcyjna pula nagród, gwarantują zainteresowanie branży jeździeckiej z całej Europy. Wydarzenie to, realizowane w otoczeniu unikalnej architektury warszawskiego Toru Służewiec, wpisuje się w kalendarz najważniejszych sportowych wydarzeń w 2022 roku, przyciągając uwagę nie tylko świata jeździeckiego, ale także biznesu, kultury i polityki.

LONGINES EEF SERIES FINAL

Podczas zawodów WARSAW JUMPING CSIO4* odbywa się Europejski Finał Pucharu Narodów LONGINES EEF SERIES FINAL – zwieńczenie cyklu Pucharu Narodów w skokach przez przeszkody stworzonego przez Europejską Federację Jeździecką, który zastąpił FEI Nations Cup Europe Division 2. Rywalizacja została podzielona na cztery europejskie regiony – północny, południowy, centralny i zachodni. Prawo startu w serii otrzymało 38 narodowych Federacji – członków EEF. Na Longines EEF Series złożyły się kwalifikacje CSIO2* i CSIO3, półfinały i finał na warszawskim CSIO4. Zwycięzca cyklu zostanie dopuszczony do rywalizacji w Longines FEI Jumping Nations Cup (czyli Dywizji 1) w 2023 roku.

EUROPEJSKA FEDERACJA JEŹDZIECKA

Europejska Federacja Jeździecka została założona w 2009 roku w celu zajęcia się problematyką jeździectwa na poziomie europejskim. Formalnie ustanowiona w lutym 2010 r. wraz z 27 federacjami narodowymi (NF), w tym z Włochami, EEF rozpoczęła współpracę z Międzynarodową Federacją Jeździecką (FEI) w celu zwiększenia wpływu narodów europejskich w FEI, która na Zgromadzeniu Ogólnym w 2018 r. ujednolicił grupy FEI I i II w ramach grupy EEF. W 2015 roku rozpoczęła się współpraca między Europejską Federacją Jeździecką a Longines – sponsorem tytularnym, chronometrażystą i oficjalnym dostawcą zegarów Longines EEF Series. EEF obejmuje obecnie i reprezentuje 38 europejskich federacji narodowych.

LONGINES

Działająca od 1832 roku w szwajcarskim Saint-Imier firma zegarmistrzowska Longines posiada doświadczenie przesiąknięte tradycją, elegancją i wydajnością. Dzięki wielopokoleniowemu doświadczeniu jako oficjalny chronometrażysta mistrzostw świata i partner międzynarodowych federacji sportowych, firma Longines od lat buduje silne i długotrwałe relacje w świecie sportu. Znana z elegancji swoich czasomierzy, marka Longines jest członkiem Swatch Group Ltd., wiodącego producenta zegarków na świecie. Marka Longines, ze swoim emblematem w kształcie skrzydlatej klepsydry, jest obecna w ponad 150 krajach.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author