Silesion.PL

serwis informacyjny

Jakie kierunki okażą się popularne podczas rekrutacji na studia?

Przełom maja i czerwca to okres oczekiwania na wyniki matur, ale również moment, kiedy otwarte są rekrutacje na wszystkie krajowe uczelnie. Etapem, na który czekają wszyscy przechodzący przez proces rekrutacji jest sprawdzenie listy przyjętych.

Rekrutacja na studia w roku 2018/19 nie przyniosła większych zmian. Wciąż, zdecydowanym liderem w rankingu najchętniej wybieranych kierunków pozostaje Informatyka i jej przewaga nad pozostałymi kierunkami kształcenia jest więcej niż znaczna. Naturalnie, studia to nie wyścigi, lecz sytuacja na edukacyjnym podium powinna dawać choć trochę do myślenia, zarówno uczelniom, studentom, jak i pracodawcom.

Prawdopodobnie w 2019 roku wciąż zdecydowanym liderem w rankingu najczęciej wyszukiwanych kierunków pozostaje Informatyka i jej przewaga nad pozostałymi kierunkami kształcenia jest więcej niż znaczna. Naturalnie, studia to nie wyścigi, lecz sytuacja na edukacyjnym podium powinna dawać choć trochę do myślenia, zarówno uczelniom, studentom, jak i pracodawcom. Największym powodzeniem cieszyła się wspomniana Informatyka, a na kolejnych miejscach podium uplasowały się Zarządzanie i Psychologia.

Było o maturach, więc płynnie przechodzimy do tematu studiów. Jak myślicie, jakie kierunki okażą się popularne podczas rekrutacji na studia 2019/20? Ekonomia czy prawo? Zarządzanie czy psychologia?

Nasza polska młodzież stoi przed trudnym życiowym wyborem i trzymamy kciuki, żeby większość z nich (bo wiadomo, że niemożliwa jest stuprocentowa skuteczność) była właściwa. Sprawdźcie ofertą takiego własnie zakładu, który zaprezentował najmłodszy legalny bukmacher w Polsce czyli BetFan

Który z kierunków okaże się popularniejszy podczas rekrutacji na studia 2019/20?

  • Ekonomia – kurs 1.80
  • Prawo – kurs 1.82

Który z kierunków okaże się popularniejszy podczas rekrutacji na studia 2019/20?

  • Zarządzanie – kurs 1.35
  • Psychologia – kurs 2.70

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author