Czytasz: Katowice stolicą e-sportu. Zobaczcie zdjęcia z IEM 2018!

Katowice stolicą e-sportu. Zobaczcie zdjęcia z IEM 2018!

Katowice stały się światową stolicą e-sportu. Trwa Intel Extreme Masters!

Katowice po raz kolejny stały się stolicą światowiego e-sportu. Pierwszy weekend już za nami. W katowickim Spodku odbył się ESL One Katowice. To pierwszy tak duży międzynarodowy turniej Dota 2 w Polsce i pierwszy Major Dota 2, który ma miejsce w naszym kraju. Szesnaście najlepszych drużyn z całego świata zostało wyłonionych na podstawie kwalifikacji rozgrywanych w sześciu regionach. Zawodnicy walczą o pokaźną sumę. W puli nagród blisko 3 600 000 złotych oraz 1 500 punktów rankingowych. Te daja awans na kolejną imprezę z cyklu The International.

W tym tygodniu na fanów gier czeka Intel Extreme Masters Katowice. Światowe finały dwunastego sezonu IEM najbardziej prestiżowego i najdłużej działającego gamingowego cyklu turniejów. Te katowickie będą największym i najbardziej lukratywnym wydarzeniem w historii. Jest siódmym turniejem zaliczającym się do serii Intel Grand Slam, dzięki której jeden z zespołów CS:GO może zgarnąć dodatkową nagrodę w postaci miliona dolarów. Kwota ta trafi do drużyny, która wygra cztery z ostatnich dziesięciu turniejów wysokiej rangi organizowanych przez DreamHack lub ESL. Szansę na zgarnięcie ogromnej sumy mają na ten moment FaZe Clan, G2 Esports i SK Gaming. Każda z drużyn zdobyła już po jednym trofeum.

IEM 2018: Zobaczcie zdjęcia z dzisiaj:

IEM Expo 2018 w Katowicach

Oprócz ESL One i IEM, do Katowic wracają największe targi utrzymane w tematyce esportowej – IEM Expo, które trwają w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Tym razem odwiedzający mogą obcować z najnowszymi technologiami wykorzystywanymi w gamingu przez oba weekendy! IEM Expo to ponad 8000 m2 przestrzeni wystawienniczej, na której stanęły trzy e-sportowe sceny, Intel Experience Zone oraz strefa biznesowa. 

Czytaj więcej