Silesion.PL

serwis informacyjny

Finały Ekstraklasa Games Open już w najbliższą środę

Rozpoczęte w styczniu rozgrywki Ekstraklasa Games Open by Guseppe wkraczają w decydujący etap. Już 10 marca odbędą się finały zmagań, które wyłonią triumfatorów na obu platformach.Główne zawody, w których udział wzięło łącznie 32 zawodników na obu platformach, poprzedziło 16 otwartych turniejów kwalifikacyjnych. Pierwszy z nich – mający wyłonić reprezentantów Jagiellonii Białystok – odbył się 5 stycznia, natomiast ostatnie zmagania – które zwieńczyły serię kwalifikacji – rozegrane zostały 23 lutego. Rozgrywki cieszyły się dużą popularnością, co przełożyło się na łączną liczbę 6,7 tysiąca rejestracji.

Zawodnicy, którzy zapewnili sobie awanse w otwartych turniejach, stanęli później do walki w drabince podwójnej eliminacji. Obecnie w walce o miejsce premiowane grą w Finałach Sezonu Ekstraklasa Games zostało jedynie po trzech graczy z danej konsoli. W decydujących meczach, które odbędą się 10 marca, w akcji zobaczymy “PAL I Invio” (Górnik Zabrze), “Kanara” (Piast Gliwice) i “Jokera” (Podbeskidzie Bielsko-Biała) rywalizujących na konsoli Xbox, a także “tworu98PL” (Śląsk Wrocław), “mrowinho97” (Górnik Zabrze) oraz “TheGameSimona” (Legia Warszawa) grających na platformie PlayStation.

Rozstrzygające spotkania odbędą się 10 marca w środę i będą transmitowane równolegle na czterech kanałach zarówno na Facebooku, jak i na Twitchu. W rolę komentatorów wcielą się znani gracze oraz influencerzy – Bartosz “bejott” Jakubowski, Kuba Polkowski, Oskar “Junajted” Siwiec oraz Adrian “Kamyk” Kamiński. Start pierwszych wtorkowych meczów zaplanowano na 16:30.

Kanały, na których będzie można śledzić transmisję:

  • Bartosz “bejott” Jakubowski
  • Kuba Polkowski
  • Adrian “Kamyk” Kamiński
  • Oskar “Junajted” Siwiec

Finałowy turniej Ekstraklasa Games Open by Guseppe wykorzystuje drabinkę podwójnej eliminacji. Oznacza to, że niektórzy zawodnicy zachowują szansę na grę w finale nawet mimo porażki w inauguracyjnym spotkaniu. Awans na Finały Sezonu Ekstraklasa Games uzyska wyłącznie najlepszy gracz na danej konsoli.

Będące przepustką do profesjonalnej sceny rozgrywki Ekstraklasa Games Open by Guseppe pozwolą triumfatorom na rywalizację z zawodnikami, którzy wcześniej zapewnili sobie awans ze zmagań Ekstraklasa Games Pro. Warto podkreślić, że najlepsi gracze Finałów Sezonu zdobędą prawo do gry w Global Series Play-offs, które są przedsionkiem do Mistrzostw Świata.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024