Silesion.PL

serwis informacyjny

Metapro wprowadza simracing do świata gamingu Web3

To jest wielka gratka dla miłośników simracingu, nie tylko profesjonalnych graczy, ale także dla fanów tej dyscypliny! We wrześniu odbywa się bowiem rywalizacja w zawodach simracingowych W3GA HOT LAP oraz W3GA PRO RACE. W trakcie finałów, w Poznań Game Arena, z graczami spotkają się ambasadorzy W3GA, czyli dwaj utytułowani zawodnicy z grupy Williams Esports Jakub Brzeziński i Nikodem Wiśniewski oraz kierowca wyścigowy Karol Basz.

Łącznie w puli nagród jest grubo ponad dwadzieścia tysięcy złotych. Eliminacje w W3GA HOT LAP zakończą się 23 września, a dziesięciu najlepszych simracerów awansuje do wielkiego finału, który odbędzie się w Poznań Game Arena w sobotę, 7 października.

W trakcie rywalizacji każdy z zawodników może wykonać nielimitowaną liczbę najszybszych okrążeń hot lap. Po zakończeniu rywalizacji dziesięciu zawodników z najlepszymi czasami zostanie zaproszonych na turniej finałowy W3GA PGA RACEmówi Michał Bartczak, prezes firmy metapro, która jest organizatorem wydarzenia.

Z kolei w W3GA PRO RACE rywalizują ze sobą profesjonalni simracerzy oraz fani simracingu. Turniej składa się z dwóch rund kwalifikacyjnych – pierwsza zakończyła się w sobotę, a druga rozpoczęła się w minioną niedzielę i potrwa do 23 września – oraz rundy finałowej, zaplanowanej na 30 września. Kierowcy ścigają się samochodami Metapro Supercar i Metapro SUV na torach Spa-Francorchamps oraz Brands Hatch. Po dwunastu zawodników z każdej z rund eliminacyjnych awansuje do wielkiego finału.

Tu rywalizacja z pewnością będzie bardzo zacięta i niezwykle emocjonująca. W finale odbędą się dwa niezależne wyścigi z dwoma niezależnymi sesjami kwalifikacyjnymi, a simracerzy będą ścigać się na dwóch torach, dwoma różnymi samochodami. Na końcowy wynik finału złożą się punkty uzyskane w obu wyścigach, a zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości sześciu tysięcy złotych – tłumaczy Bartczak. By zagrać w W3GA HOT LAP i W3GA PRO RACE trzeba zarejestrować konto na platformie www.mpdm.com.pl, zapisać się do wydarzenia oraz zaakceptować treści regulaminów i potwierdzić swój udział w eliminacji.

Organizacja tak dużego wydarzenia, które trwa przez ponad miesiąc nie byłby możliwy bez współpracy z wieloma partnerami ze świata motorsportu, gamingu oraz esportu. Przy współpracy z zespołem Frenzy, firmą specjalizującą się w gamingu i organizowaniu rozgrywek esportowych. W3GA to pełen pokaz mocy wszystkich narzędzi, które jako metapro budujemy już od ponad dwóch lat, a wszystko po to, żeby udowodnić, jak ogromną użyteczność w esporcie, gamingu a nawet motosporcie może mieć dobrze przygotowana technologia Web3 – mówi Bartczak.

Szef metapro podkreśla, że firma aktywnie uczestniczy w organizowaniu turniejów e-sportowych, integracji twórców czy rozwijaniu gier opartych na technologii Web3. To w najprostszym tłumaczeniu kolejna generacja Internetu, która ma za zadanie oddać sieć z rąk globalnych koncernów w ręce twórców.

Dzięki zastosowaniu platformy launcher, metapro ma zdolność do dotarcia i połączenia graczy i twórców z całego świata. Ten globalny zasięg zwiększa jego wartość, zapewniając dostępność i wyłączność na różnorodnych rynkach i kulturach. Każdy z fanów danej gry może uczestniczyć w procesie tworzenia czy rozwijania danej gry czy ekosystemu esportowego, zarówno w obszarze gier wykorzystujących w pełni technologię Web3, jak i tych, w których wdrażane są elementy technologii Web3 – dodaje Michał Bartczak.

W trakcie Poznań Game Arena, największych targów rozrywki i multimediów w Europie Środkowo-Wschodniej, które odbędą się w dniach 6-8 października, w strefie W3GA organizowane będą dodatkowe wydarzenia, jak rywalizacja simracingowa profesjonalnych kierowców wyścigowych z influencerami oraz fanami, specjalne wyzwania dla odwiedzających oraz turniej z udziałem VIP-ów, który rozegrany zostanie 6 października. W sobotę i niedzielę gośćmi strefy będą ambasadorzy W3GA, utytułowani zawodnicy z grupy Williams Esports Jakub Brzeziński oraz Nikodem Wiśniewski, a w piątek fani będą mogli spotkać kierowcę wyścigowego Karola Basza.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024