Czytasz: Sprawdź światła!
Od soboty będzie można za darmo sprawdzić stan świateł w samochodzie. Stację diagnostyczną wskaże popularna aplikacja gps.

Kilkanaście stacji diagnostycznych na Śląsku właczyło się do ogólnopolskiej kampanii "Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo". Dzięki temu każdy, kto odwiedzi stację od 10 do 21 grudnia będzie mógł całkowicie za darmo sprawdzić stan oświetlenia swojego auta.

Celem akcji jest uwrażliwienie kierowców na fakt skutecznego i dobrze działającego oświetlenia pojazdu. W ten sposób chcemy pokazać pewne nieprawidłowości, a z drugiej strony uwrażliwić kierowców aby dbali o swoje bezpieczeństwo - przekonuje podinsp. Włodzimierz Mogiła z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach.

SZYBKIE BADANIE

Badanie trwa ok. 10 minut. W tym czasie zostanie sprawdzona m.in. intensywność wysyłanego sygnału świetlnego oraz ustawienie wysokości świateł. Diagności podpowiedzą również w jaki sposób poprawić komfort i bezpieczeństwo jazdy.

APLIKACJA Yanosik WSKAŻE CI DROGĘ

Najbliższą stację diagnostyczną, w której dokonasz pomiaru świateł, znajdziesz w popularnej aplikacji Yanosik. Za pomocą sygnału gps wskaże miejsce, w którym będzie można dokonać bezpłatnych badań. Użytkownicy komunikatora będąc w pobliżu takiego punktu, otrzymają SMS-a o treści: „darmowe sprawdzanie świateł - zobacz gdzie".

Udział w projekcie zadeklarowały stacje kontroli pojazdów funkcjonujące pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów.

ZOBACZ WIDEO