Silesion.PL

serwis informacyjny

“Czekali na to cały rok”. Za chwilę finał wielkiego turnieju golfa

3 Turniej golfa Audi Polish Masters Fot. Golf24

3 Turniej golfa Audi Polish Masters Fot. Golf24

Co roku wyprzedaje się ponad 1000 miejsc na te turnieje. Sportowej serii patronuje najlepszy polski golfista i olimpijczyk Adrian Meronk. W zawodach biorą udział takie gwiazdy sportu, jak Szymon Ziółkowski, Michał Ligocki i Mateusz Ligocki czy Tomasz Iwan. Już za dwa tygodnie wielki, bo trzydniowy finał turniejów golfa Audi Polish Masters.

Audi Polish Masters to naprawdę duże zawody. Seria składa się z 8 turniejów eliminacyjnych, które rozgrywane są przez 5 miesięcy w całym kraju. Najlepsi w eliminacjach awansują do trzydniowego finału, który jest ukoronowaniem rozgrywek.

Golfowe marzenie

W 2021 rywalizacja rozpoczęła się w maju i już wtedy było wiadomo, że Audi Polish Masters będzie turniejowym przebojem. Miejsca na pierwsze zawody skończyły się błyskawicznie. Brakowało miejsc na prawie na każdy z kolejnych turniejów eliminacyjnych.

– Otrzymuję prośby od spóźnialskich, żeby dopisać ich do listy uczestników. Niestety w momencie zamknięcia zapisów nie mam nawet takiej możliwości, bo więcej osób w turnieju się po prostu nie zmieści – mówi Anna Maliszewska, dyrektorka turnieju Audi Polish Masters. – To potwierdza ogromne zainteresowanie serią. Na polach golfowych również czasem słyszę, że golfiści czekają na ten turniej cały rok.

Szymon Ziółkowski podczas turnieju eliminacyjnego Audi Polish Masters Fot. Golf24
Szymon Ziółkowski podczas turnieju eliminacyjnego Audi Polish Masters Fot. Golf24

Przez cały sezon głównym celem Mastersów jest awans do finału. To w nim będą walczyć o nagrodę główną, o której marzą miłośnicy golfa. Zwycięzcy otrzymają zaproszenie na turniej wyjazdowy rozgrywany na topowych polach Turcji. Zakwaterowani zostaną w 5-gwiazdkowym Kempiński The Dome i zagrają na polach Sultan i Pasha | PGA National. Do wygrania jest też sporo nagród rzeczowych.

Sport i jeszcze więcej

Audi Polish Masters to turnieje dla amatorów golfa o mocnym charakterze sportowym, jednak ogromną rolę odgrywają w nich okołoturniejowe atrakcje, które zapewniają sponsorzy. Tych atrakcji w czasie finału będzie jeszcze więcej.

Uczestnicy mogą spodziewać się konkursów dodatkowych, zarówno na polu golfowym, jak i po zakończonej rundzie finałowej. Sponsor tytularny zorganizuje jazdy testowe modelami Audi. Wiele atrakcji będzie się odbywać w ramach pikniku golfowego, w tym m.in. akademia golfa dla początkujących, degustacje, zabawy i konkursy dla dzieci.

Najlepszy golfista

W Audi Polish Masters uczestniczą wieloletni przyjaciele turnieju. Swój udział w turnieju zapowiedzieli m.in. Rafał Bryndal i Wojtek „Lajan” Witczak z zespołu Afromental. Nie zabraknie sportowców, którzy zakochali się w golfie, Tomasza Iwana, braci Mateusza i Michała Ligockich czy Szymona Ziółkowskiego.

Ambasadorem Audi Polish Masters jest najlepszy polski zawodowy golfista Adrian Meronk. W 2021 jako pierwszy Polak zagrał w turnieju wielkoszlemowym US Open, a niedługo później wziął udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Dotychczas żaden Polak nie zaszedł tak daleko.

urniej golfa Audi Polish Masters Fot. Golf24
Turniej golfa Audi Polish Masters Fot. Golf24

W tym roku tytularnym sponsorem Audi Polish Masters została marka Audi. Turniej organizuje największa agencja golfowa w kraj Golf24. Oprócz Audi Polish Masters to twórcy takich wydarzeń jak Golf Business League czy Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup.

Finał Audi Polish Masters zostanie rozegrany w dniach 24-26 września na dwóch polach golfowych: Sobienie Królewskie i First Warsaw Golf.

Więcej informacji polishmasters.pl

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024