Silesion.PL

serwis informacyjny

Jakub Łabojko przechodzi ze Śląska Wrocław do Brescii Calcio

Pomocnik Śląska Wrocław, Jakub Łabojko, na zasadzie transferu definitywnego przechodzi do włoskiej Brescii Calcio. Polak podpisał trzyletnią umowę.

Urodzony 3 października 1997 roku w Tarnowskich Górach piłkarz trafił do Wrocławia w czerwcu 2018 roku z Rakowa Częstochowa. Wcześniej występował również w Ruchu Radzionków oraz Piaście Gliwice. Łabojko jest wychowankiem klubu mistrzów Polski z 2019 roku, w którego grupach młodzieżowych spędził dziewięć lat, jednak nie doczekał się debiutu w pierwszej drużynie.

W minionym sezonie był podstawowym zawodnikiem Śląska, rozgrywając 33 mecze, z czego 26 w podstawowej jedenastce. W pierwszym składzie wychodził również w każdym ze spotkań obecnych rozgrywek. Przez nieco ponad dwa lata rozegrał dla WKS-u 59 spotkań, w których strzelił trzy gole.

Umowa 22-latka ze Śląskiem była ważna do końca czerwca 2021 roku, jednak niespełna rok przed jej końcem środkowy pomocnik na zasadzie transferu definitywnego przeniesie się do Brescii Calcio. Jego nowy klub w zeszłym sezonie spadł z Serie A i w rozgrywkach 2020/21 będzie walczył w Serie B o powrót do jednej z najsilniejszych lig na świecie. Z nową drużyną Polak związał się trzyletnim kontraktem.

– Podczas tych dwóch lat bywały lepsze i gorsze momenty, natomiast zawsze byliśmy jednością, tworzącą jedną wielką rodzinę Śląska Wrocław. Jestem dumny z tego, że mogłem być częścią tej drużyny. Życzę Wam powodzenia w tym i kolejnych sezonach, bo Wrocław zasługuje na to by walczyć o najwyższe cele – mówi Jakub Łabojko na pożegnanie z kibicami WKS-u.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024