Silesion.PL

serwis informacyjny

5 rzeczy których nie wiedziałeś o bukmacherce

Rynek bukmacherski jest wart więcej niż kawa i zdrowa żywność – poznaj 5 zaskakujących faktów o branży bukmacherskiej 

Ponad 5 milionów Polaków deklaruje, że bierze udział w grach bukmacherskich. W tej grupie aż 10 procent stanowią kobiety. Kim są gracze, ile wart jest rynek i jak rozpoznać, czy bukmacher jest legalny? Przeczytaj 5 zaskakujących faktów na temat tej formy rozrywki.

Zakłady warte więcej niż kawa i zdrowa żywność

Polacy coraz chętniej uczestniczą w zakładach bukmacherskich, o czym świadczy stale rosnąca wartość rynku, wycenianego obecnie na 6,2 mld złotych. To prawie 6 razy więcej niż wartość rynku zdrowej żywności (1,1 mld złotych). Branża bukmacherska przewyższa swoją wartością również rynek odzieży sportowej (5 mld zł), a nawet rynek kawy (5,3 mld zł). Za sukces biznesu bukmacherskiego w dużym stopniu odpowiadają zakłady LIVE, które w większości firm przynoszą 80% codziennego przychodu. 

Graczy więcej niż wegetarian 

W parze ze wzrostem wartości rynku podąża coraz większy odsetek osób biorących udziałach w zakładach. W naszym kraju obecnie deklaruje to już 13% badanych, czyli ok. 5 mln osób. Dla porównania, popularną dietę wegetariańską stosuje… tylko 3,7% Polaków. Według prognoz BETFAN, w najbliższych latach liczba graczy będzie sukcesywnie rosnąć, czemu sprzyjać może naturalny przepływ z ponad 12 milionowej grupy graczy gier online. Dzięki temu, już w 2023 roku wartość rynku w Polsce może przekroczyć 10 mld złotych. Kim w takim razie jest typowy gracz?

– Z naszych analiz wynika, że grupą najbardziej zainteresowaną typowaniem są młodzi, wykształceni i dobrze zarabiający mężczyźni. Warto zwrócić uwagę na fakt, że zakłady stały się nowoczesną odpowiedzią na gry liczbowe , które już lata temu pokochali nasi rodacy. W Lotto gra przecież 50% Polaków! Trzeba przyznać, że jako naród mamy zacięcie do gier – komentuje Jakub Świsłowski, Dyrektor Marketingu w BETFAN.

Licencjonowana gra to podstawa

Zanim wybierzemy zakład bukmacherski, w pierwszej kolejności warto zweryfikować jego legalność. Za grę u nielegalnych bukmacherów nieroztropnym graczom grozi bowiem kara pieniężna w wysokości całej wygranej, a nawet kara grzywny, która może sięgnąć 120 stawek dziennych. Obecnie w ogromnej grupie polskojęzycznych bukmacherów tylko 17 firm posiada licencję Ministerstwa Finansów, dzięki której oferowane usługi są w pełni legalne dla osób mieszkających w Polsce. Przed postawieniem pierwszego zakładu warto zapoznać się z historią spółki i upewnić czy mamy do czynienia z podmiotem, który gra „czysto”.

Zakłady nie tylko sportowe 

Świat i otaczające nas trendy zmieniają się błyskawicznie, a wraz z nimi zmienia się także oblicze zakładów bukmacherskich, które stają się masową formą rozrywki. Z roku na rok coraz więcej osób dołącza do zabawy, a dzięki temu już teraz można założyć się nie tylko o wynik meczu, a dosłownie o wszystko: frekwencję wyborczą, imię dziecka celebrytów, a nawet o to, jaka pogoda za tydzień będzie w naszym mieście. 

Cashout i podatek, czyli o czym warto pamiętać

Bez ryzyka nie ma zabawy i to właśnie ryzyko, zdaniem wielu typerów, nadaje grze niepowtarzalnego charakteru. Jednak zakłady bukmacherskie są podobne do ubezpieczeń – tutaj też samemu zarządza się ryzykiem. Warto mieć świadomość, że część zakładów oferuje opcje cashout, dzięki której w trakcie trwania zakładu można rozmyślić się i wypłacić zainwestowane pieniądze. To pozwala rozsądnie zarządzać ryzykiem i grać na własnych zasadach, jednocześnie minimalizując szanse niepowodzeń i skupiając się na samej zabawie. Należy również pamiętać, że statystycznie szansa na wygraną u bukmachera jest znacznie większa niż w popularnych grach losowych czy „zdrapkach”, w które od wielu lat grają miliony Polaków.

Gracze powinni także pamiętać, że w momencie obstawienia zakładu u legalnego bukmachera od każdej stawki odprowadzone zostaje 12% podatku od gier. Taki obowiązek wynika z ustawy o grach hazardowych. W branży są jednak bukmacherzy, którzy w całości biorą podatek na siebie.

Co zyskam, wpisując kod bonusowy LEGALNY100 w BETFAN w 2020? 100 PLN bez ryzyka ze zwrotem na konto główne.

Bukmacher ten uruchomił nową promocję Siano wraca na konto główne“! Jest ona dedykowana nowym Graczom, którzy podczas rejestracji wpisali kod promocyjny Legalny100W przypadku, gdy pierwszy kupon okaże się przegrany Gracz otrzymuje zwrot stawki na saldo główne, co jest równoznaczne z tym, że Gracz może grać dalej, ale również może wypłacić kwotę.


BETFAN proponuje miesięcznie ponad 1,5 mln różnych zakładów. Zgodnie z hasłem przewodnim marki: „Nie grasz, nie wygrasz!” chce tworzyć jak najlepsze warunki, by przyciągnąć na swoją platformę betfan.pl także osoby niekorzystające dotychczas z zakładów do obstawiania wybranych przez siebie zdarzeń. BEFTAN stawia na innowacyjne podejście marketingowe. Obok możliwości obstawiania wyników sportowych, na żywo i esportowych, jako jedyny w Polsce oferuje szeroki zakres zakładów na rozrywkę, obejmujących tematy okołosportowe, a także z obszaru mediów, polityki, show-biznesu, ekonomii czy nawet pogody. Jesienią 2019 r. twarzą marki BETFAN został Mariusz Pudzianowski. Jednocześnie ten legalny bukmacher objął sponsoringiem tytularnym należącego do Pudziana konia. Betfan stał się też live brand hero marki. BETFAN za swoje niestandardowe działania otrzymał nagrody Dyrektora Marketingu Roku 2019, oraz Debiut Roku i Kampania Marketingowa Roku 2019 w Plebiscycie Polish Gaming Aces.

BETFAN to legalny polski bukmacher. Hazard wiąże się z ryzykiem. Gra u nielicencjonowanych podmiotów jest niezgodna z prawem.

Ilu jest w Polsce typerów bukmacherskich?

Według najnowszych danych z 2020 roku, ponad 5 000 000 Polaków bierze udział w grach i zakładach bukmacherskich. W tej grupie aż 10% stanowią kobiety.

Czy to prawda, że bukmacherka w Polsce jest więcej warta niż rynki zdrowej żywności i kawy

Tak. Eksperci wskazują, że zakłady wzajemne mają sześć razy więcej niż wartość rynku zdrowej żywności (1,1 miliarda złotych). Branża bukmacherska przewyższa swoją wartością również rynek odzieży sportowej (5 mld zł), a nawet rynek kawy (5,3 mld zł).

Kogo jest więcej: typerów czy wegan?

W Polsce 13% badanych deklaruje, że obstawia wydarzenia sportowe (i nie tylko sportowe), czyli ok. 5 mln osób. Dla porównania, popularną dietę wegetariańską stosuje… tylko 3,7% Polaków.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024