Silesion.PL

serwis informacyjny

17. kolejka Polskiej Hokej Ligi: Dzień sensacji i niespodzianek

17. kolejka Polskiej Hokej Ligi Dzien sensacji i niespodzianek

W piątek Tauron Podhale Nowy Targ po 11 porażkach z rzędu pokonał Comarch Cracovię. Znakomicie spisał się bramkarz Paweł Bizub, który obronił pięć rzutów karnych. KH Energa Toruń był lepszy od lidera rozgrywek GKS Katowice, a Ciarko STS Sanok wygrał z obrońcą tytułu mistrzowskiego.

Siedemnasta kolejka PHL rozpoczęła się w czwartek. Mecz Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy był transmitowany bezpłatnie w serwisie YouTube Polskiego Hokeja i było to bardzo dobre widowisko. Miejscowi wygrali 4:2 i zapewnili sobie awans do Turnieju Finałowego Pucharu Polski, który odbędzie się w grudniu w Bytomiu. Dla Unii było to szóste zwycięstwo z rzędu. Z kolei rezultat ten sprawił, że tyszan zabraknie w Turnieju Finałowym PP po raz pierwszy od dziesięciu lat.

W piątek Stalowe Pierniki znalazły sposób na lidera rozgrywek, chociaż przed tą kolejką miały serię trzech kolejnych porażek. Torunianie pokonali GKS Katowice 2:1, zdobywając obydwie bramki w pierwszej tercji.

Do sensacji doszło w Nowym Targu. Na 11 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Comarch Cracovia prowadziła 3:1, ale ambitne Szarotki wzięły się porządnie do roboty i doprowadziły do remisu 3:3. Damian Kapica zdobył gola na 4:3, ale na minutę i 5 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry kibiców Podhala uradował Kasper Bryniczka, który wpakował krążek do siatki. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych lepsi byli gospodarze. Znakomicie spisał się bramkarz Paweł Bizub, który obronił wszystkie pięć karnych.

Do niespodzianki doszło w Sanoku, gdzie gospodarze pokonali obrońców tytułu mistrzowskiego. Decydująca była trzecia tercja, wygrana przez Ciarko STS 3:1. Mecz zakończył się wynikiem 4:3.

W niedzielę odbędzie się 18. kolejka PHL, w tym hitowe starcie GKS Katowice z Re-Plast Unią Oświęcim. Mecze 18. kolejki będą transmitowane na platformie www.polskihokej.tv.