Silesion.PL

serwis informacyjny

Zapowiedź 8. kolejki Fortuna 1 Ligi 2020/21

W 8. kolejce dojdzie do bardzo ciekawego starcia Arki Gdynia z ŁKS Łódź. Pierwszych punktów w tym sezonie będą szukać zawodnicy Sandecji Nowy Sącz i GKS Jastrzębie.

  • Widzew Łódź – Sandecja Nowy Sącz

– 9 października, godz. 17:40 (Polsat Sport News)

Meczem w Łodzi rozpoczniemy 8. kolejkę Fortuna 1 Ligi. Z Nowego Sącza przez cały tydzień docierały głosy o zmianie trenera, jednak ostatecznie na stanowisku został Piotr Mandrysz. Sandecja nie zdobyła w tym sezonie żadnego punktu i zadanie w piątek będzie miała bardzo trudne, bowiem Widzew również nie może pozwolić sobie na stratę punktów na własnym obiekcie z ostatnią drużyną ligi. W szczególności, że łodzianie przegrali tydzień temu 0:1 w Niepołomicach.  

  • Miedź Legnica – GKS Jastrzębie

– 9 października, godz. 18:00 (IPLA) 

W Legnicy dojdzie do ciekawego spotkania ze względu na postać Jarosława Skrobacza, który przez wiele lat był trenerem GKS Jastrzębie, a teraz prowadzi Miedź. Drużyna z Legnicy w ostatnich tygodniach gra w kratkę, a z kolei GKS podobnie jak Sandecja nie zdobył w tym sezonie jeszcze żadnego punktu. GKS przed tygodniem pauzował z powodu odwołanego meczu w Łęcznej, więc zawodnicy tej drużyny mieli prawie dwa tygodnie, aby przygotować się do starcia z Miedzią. Czy da to efekt? 

  • Arka Gdynia – ŁKS Łódź

– 10 października, godz. 12:40 (Polsat Sport)

Sobota rozpocznie się w Gdyni od prawdziwego hitu.  W poprzednim sezonie łodzianie nie byli w stanie wygrać z Arką, we wszystkich trzech spotkaniach gole strzelały obie drużyny. Tym razem jednak łodzianie są nie do zatrzymania. Wygrali już 7 meczów z rzędu, strzelając 20 goli. Obie drużyny do tej pory straciły tylko po 4 bramki, także obie po 3 dopiero w drugich połowach. ŁKS to jedna z dwóch, obok Górnika Łęczna, niepokonana w Fortuna 1 Lidze drużyna. W Gdyni zapowiadają się więc bardzo duże emocje! 

  • Stomil Olsztyn – Apklan Resovia

– 10 października, godz. 17:00 (IPLA)

Resovia tydzień temu rozegrała dobre spotkanie w Łodzi z tamtejszym ŁKS, jednak do domu wróciła bez żadnego punktu. Stomil w ostatnich tygodniach zanotował dwie wygrane i remis, dzięki czemu oddalił się od dołu ligowej tabeli. Drużyna z Rzeszowa z pewnością będzie chciała w końcu zapunktować w Fortuna 1 Lidze, bo pierwsze, a zarazem ostatnie punkty zdobyła w 1. kolejce w meczu w Niepołomicach. Czy teraz uda im się również pokonać gospodarzy?  

  • GKS Bełchatów – Zagłębie Sosnowiec

– 10 października, godz. 18:00 (IPLA)

W poprzednim sezonie Zagłębie ani razu nie było w stanie wygrać z GKS-em Bełchatów, pomimo problemów, jakie szargały bełchatowianami. W sumie w historii pojedynków bezpośrednich między GKS-em, a Zagłębiem, ci drudzy nie wygrali jeszcze nigdy. Szykuje się nam naprawdę ciekawe spotkanie, bo bełchatowianie wygrali w tym sezonie tylko jedno spotkanie u siebie, natomiast sosnowiczanie jeszcze nie odnieśli zwycięstwa na wyjeździe. GKS do tej pory zdobył tylko trzy bramki, z czego tylko dwa po kontrataku. Warto także zwrócić uwagę na to, że Zagłębie 5 z 6 goli traciło po przerwie. 

  • Korona Kielce – Odra Opole

– 11 października, godz. 12:40 (Polsat Sport)

8. kolejkę zamkniemy meczem w Kielcach, gdzie emocji również nie powinno zabraknąć. Korona przed tygodniem wygrała w Tychach, a Odra w ostatnich tygodniach to jedna z rewelacji rozgrywek, która obecnie znajduje się na najniższym stopniu podium. Drużyna z Opola jest bardzo konkretna, bo swoje spotkania wygrywa różnią jednej bramki. W całym sezonie straciła 5 goli, ale aż 4 z nich strzelił ŁKS Łódź w starciu podczas 1. kolejki. Kibice Korony z kolei czekają już ponad miesiąc na wygraną na własnym stadionie. 

Mecze Chrobry Głogów – Bruk-Bet Termalica, Radomiak Radom – GKS Tychy oraz Puszcza Niepołomice – Górnik Łęczna zostały odwołane z powodu powołań do reprezentacji narodowych.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author