Silesion.PL

serwis informacyjny

Wysokie kursy bukmachera. Dlaczego są tak ważne?

Odpowiedź na tytułowe pytanie wydaje się prosta. Wysokie kursy bukmachera są ważne, bo oznaczają wyższe wygrane. Ale to nie wszystko. W kursach ukryta jest także opłata, jaką gracz uiszcza za postawienie każdego kuponu. O co w tym chodzi? Wyjaśnia analityk legalnego bukmachera TOTALbet – Kamil Jankowski.

Kursy bukmachera

Na początek prosty rachunek. Jeśli w firmie X kursy na 3 zdarzenia wynoszą po 1.80, a w firmie Y te same zdarzenia mają kurs 2.00, to stawiając 10 zł gracz może wygrać odpowiednio 58,32 zł lub 80 zł (dla uproszczenia pomijamy współczynnik). Jak widać, niewielka różnica w kursie dała znaczącą różnicę w potencjalnej wygranej.

Wielu graczy z grupy „rekreacyjnej” nie zwraca uwagi na różnice w kursach. Panuje przekonanie, że wszystkie firmy oferują mniej więcej to samo. Ale to nie do końca prawda. Wysokość kursów zależy od polityki cenowej firmy, czyli od pobieranej marży – wyjaśnia Kamil Jankowski.

Marża bukmacherska

Marżę bukmacherską najłatwiej wytłumaczyć na przykładzie rzutu monetą. Jeśli założymy się z kolegą, że wypadnie orzeł lub reszka, to kurs na każde z tych rozstrzygnięć wyniesie 2.00. Mamy 100% pewności, że padnie orzeł lub reszka, więc prawdopodobieństwo każdego zdarzenia to 50%, co przelicza się na kurs 2.00.

Gdyby podobny zakład oferowała firma bukmacherska, to kursy wynosiłyby na przykład 1.90 dla orła i 1.90 dla reszki. Stawiając 10 zł na orła, możemy wygrać 19 zł, podobnie jak nasz kolega, który typuje reszkę. Z przyjętych stawek 20 zł bukmacher wypłaci więc 19 zł nagrody. W ten sposób pobiera 1 zł opłaty za możliwość zawarcia zakładu w firmie bukmacherskiej.
Jeśli więc bukmacher oferuje wysokie kursy, to de facto obniża opłatę pobieraną od klienta. To daje dwie korzyści graczom – wyższe wygrane i niższe opłaty.

#TOTALNIEnajlepsi

Firmą, która oferuje jedne z najwyższych kursów na rynku, jest TOTALbet. Dotyczy to szerokiego zakresu oferty, a nie tylko najpopularniejszych zdarzeń z piłki nożnej. Klienci, którzy preferują typowanie NBA czy tenisa, również chwalą sobie wysokie kursy TOTALbet.
O tym, jakie korzyści daje stawianie po wysokich kursach, świadczą tabelki, regularnie publikowane na stronie totalbet.pl w ramach akcji #TOTALNIEnajlepsi. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na wiersz AKO, który pokazuje różnicę w kursie łącznym. W tym przykładzie widać, że identyczny kupon w TOTALbet i Forbet może przynieść wygraną różniącą się o blisko 100%!

Dbamy o to, by nasze kursy były najatrakcyjniejsze. Monitorujemy, co oferuje konkurencja, a także słuchamy naszych Klientów. Oczywiście, nie można mieć najwyższych kursów na wszystko, co znajduje się w ofercie, ale myślę, że nasza strategia się sprawdza i Klienci są zadowoleni z wysokości kursów w TOTALbetpodsumowuje Kamil Jankowski.

Bukmacher z dobrymi kursami

TOTALbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. to legalny polski bukmacher, utworzony w 2017 roku. Jest częścią holdingu Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych, do którego należy także Grupa ZPR Media. Spółka TOTALbet Zakłady Bukmacherskie działa w oparciu o zezwolenie Ministerstwa Finansów z marca 2018 roku, oferując możliwość zawierania zakładów wzajemnych w Internecie. Ambasadorem marki jest Andrzej Twarowski, komentator nc+ i jeden z najpopularniejszych dziennikarzy sportowych w kraju.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author