Silesion.PL

serwis informacyjny

Wisła kupiła dom Jerzego Pilcha

Wisla kupila dom Jerzego Pilcha

Wisla kupila dom Jerzego Pilcha

We wtorek 5 kwietnia Gmina Wisła oficjalnie stała się właścicielem domu rodzinnego Jerzego Pilcha. Umowę w obecności notariusza podpisali córka pisarza – Magdalena Bielska oraz burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

Następnie burmistrz wraz z Magdaleną Bielską oraz jej mężem pojechali do domu na Parteczniku, gdzie miastu oficjalnie przekazane zostały klucze. Magdalena Bielska pokazała wnętrza domu i pomieszczenia związane z pisarzem, w tym jego gabinet, w którym pisał, będąc w Wiśle, ale też mnóstwo zdjęć, pamiątek, nagród czy po prostu rzeczy osobistych.

Miasto planuje w tym miejscu utworzyć dom pracy twórczej poświęcony wybitnemu pisarzowi i przedstawiający jego postać, ale też miejsce spotkań, a w ogrodzie m.in. miejsce na kameralne koncerty. Wszystkie szczegóły dotyczące nowego miejsca kulturalnego na mapie Wisły zostaną przedstawione w przyszłości. Córka wybitnego pisarza z wielkim sentymentem opowiadała o tym miejscu burmistrzowi, który jednocześnie zapewniał, że miasto postara się zrobić z tej przestrzeni perełkę, godnie upamiętniającą Jerzego Pilcha.

Mam nadzieję, że będzie to miejsce, które będzie tętniło życiem i będzie kolejnym punktem na kulturalnej mapie naszej miejscowości – cieszy się burmistrz Tomasz Bujok.

Wartość transakcji to 700 000,00 zł

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author