Silesion.PL

serwis informacyjny

Wielka awaria Facebooka

Kilkanaście minut po 20:00 czasu środkowoeuropejskiego, nastąpiła awaria portalu społecznościowego Facebook. Facebook przestały poprawnie działać wielu użytkownikom na całym świecie. Pojawiły się problemy z publikowaniem i planowaniem postów. Awarię odczuli użytkownicy w Polsce a także w Stanach Zjednoczonych, Europie, Azji czy Australii. Facebook od razu zapewnił, że kłopoty z działaniem nie są spowodowane np. aktywnością hakerów.

Niestety  Facebookowi do tej pory nie udało się rozwiązać problemu. Wręcz przeciwnie – liczba zgłoszeń dotyczących awarii stale rośnie, co pozwala domniemywać, że coraz większa liczba użytkowników odczuwa problemy.

Z ostatniej informacji na Twitterze przedstawiciele Facebooka informują o tym, że robią wszystko, by rozwiązać problem, ale na ten moment można wykluczyć, że doszło do ataku DDoS (ang. distributed denial of service), czyli ataku na system komputerowy z wielu miejsc na świecie

Spośród osób dotkniętych problemem około 73 procent doświadcza całkowitego braku wyświetlenia witryny Facebook, natomiast 23 procent ma problemy z logowaniem.

Użytkownicy Facebooka porozumiewają się w tej chwili na…portalu społecznościowym Twitter, aby zgłaszać problemy z witryną.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author