Silesion.PL

serwis informacyjny

W Zwardoniu zatrzymano 25 imigrantów z Syrii przy próbie nielegalnego przekroczenia granicy

W Zwardoniu zatrzymano 25 imigrantów z Syrii przy próbie nielegalnego przekroczenia granicy

fot. Śląska Policja

Współpraca pomiędzy żywiecką policją a funkcjonariuszami Śląskiego Oddziału Straży Granicznej przyniosła efekty w postaci udaremnienia próby nielegalnego przekroczenia granicy przez grupę imigrantów z Syrii. Akcja ta miała miejsce niedawno na terenie Drogowego Przejścia Granicznego w Zwardoniu, gdzie zatrzymano 25 osób, w tym kobiety, mężczyzn oraz dzieci, którzy nielegalnie przekroczyli granicę za pomocą pojazdu dostawczego.

Całe wydarzenie rozpoczęło się około godziny 7.30, gdy dyżurny żywieckiej komendy otrzymał informację o podejrzanym pojeździe dostawczym zatrzymanym na terenie przejścia granicznego. Osoby znajdujące się w pojeździe szybko wybiegły w kierunku pobliskiego lasu, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Po dokładnym przeszukaniu miejsca zdarzenia, okazało się, że 25 osób opuściło pojazd i usiłowało ukryć się w lesie.

Kiedy ustalono, że byli to prawdopodobnie nielegalni imigranci, którzy przekroczyli granicę, odpowiednie służby zostały powiadomione o zaistniałej sytuacji. Działania zostały skoordynowane, a policjanci oraz funkcjonariusze Straży Granicznej przystąpili do odnajdywania i zatrzymywania osób ukrywających się w lesie.

Okazało się, że wszyscy zatrzymani to obywatele Syrii, a żaden z nich nie posiadał dokumentów, które uprawniałyby ich do legalnego przebywania na terytorium Polski. Z tego powodu wszyscy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ich obecny status prawny oraz okoliczności ich nielegalnego przekroczenia granicy będą teraz poddane dokładnej analizie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *