Silesion.PL

serwis informacyjny

Typujemy czyli jak obstawiać, żeby wygrywać w PL?

Wielu miłośników sportu korzysta z usług bukmacherskich w celach zarobkowych, lub czasem po prostu jako swoiste hobby. Obecnie w internecie możemy znaleźć kilka stron bukmacherskich, które oferują użytkownikom stawianie zdarzeń sportowych. Ilość zakładów jakie możemy postawić na jedno wydarzenie jest ogromna, gdyż samym w meczu piłkarskim obstawić najprostsze wydarzenie, czyli zwycięzcę, bądź remis, aż po strzelca bramki, dokładny wynik, bądź czas meczu w jakim padnie pierwszy gol.

Każdy z graczy chce pomnożyć swoje pieniądze, komponując przeróżne zakłady, ale jak łatwo można się domyślić nie jest to proste, ponieważ sport bywa nieprzewidywalny i często się zdarza, że “pewniak” potknie się z ostatnią drużyną w tabeli, a nasz kupon ląduje w koszu. Można jednak zwiększyć swoją szansę na wygraną stosując jedną z paru prostych taktyk. Skupię się tutaj wyłącznie na typowaniu meczów piłkarskich.

Jak wypełnić kupon bukmacherski

1. Stawianie małej ilości meczów, ale o wysokim kursie:

Wiadomym jest, że im więcej zdarzeń umieścimy na kuponie, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że wszystkie ułożą się po naszej myśli, wynika to z prostego rachunku prawdopodobieństwa i chcąc nie chcąc znajduje to odzwierciedlenie w rzeczywistości. Można zatem obrać taktykę krótkiego kuponu, przykładowo wybrać trzy mecze, gdzie nie rysuje się klarowny faworyt, zatem kursy na obie drużyny są wysokie i poprzez szybką analizę wytypować, która z tych drużyn ma w tym meczu większe szanse na wygraną. Wystarczy poświęcić 10 minut na wyszukanie powiedzmy 3-4 takich meczów, by uzyskać kurs rzędu 8, co za tym idzie, stawiając za 5 zł, możemy wygrać 40 zł, więc zysk będzie całkiem spory, względem sumy włożonej w sam zakład.

2. Bezpieczne kupony:

Ten rodzaj taktyki sprawdza się idealnie w przypadku długich kuponów, przykładowo, chcemy postawić ligę, którą śledzimy i jesteśmy w stanie przewidzieć przebieg większości meczów danej kolejki, jednak zawsze znajdą się takie spotkania, które nawet wytrawnym kibicom sprawiają problemy z wytypowaniem wyniku. Wtedy z pomocą przychodzą bezpieczne kupony, czyli opcja, w której możemy wybrać margines błędu, np. “5 z 8”, czyli zupełny brak przychodów odnotujemy w tym przypadku dopiero, gdy 4 spotkania nie ułożą się po naszej myśli. Oczywiście możemy wybrać dowolną kombinację w zależności od ilości meczów, które typujemy. Opłacalne jest wybranie dużej ilości meczów, gdyż kurs winduje bardzo wysoko i nawet jeśli jeden z meczy nie potoczy się zgodnie z naszą prognozą, wciąż mamy szansę na zwielokrotnienie sumy włożonej w kupon.

3. Handicap:

Termin dobrze znany domorosłym bukmacherom, jednak dla początkującego może się wydawać istną żyłą złota wśród możliwości typowania. Handicap polega na wybraniu zwycięzcy, bądź remisu, możemy jednak ustalić, która z drużyn będzie na naszym kuponie “wirtualnie” prowadzić ilością bramek, jaką sami wybierzemy. Takim sposobem wiedząc, że jedna z drużyn jest faworytem, zabezpieczymy się przed ewentualną wpadką w postaci remisu bądź przegranej tej ekipy, darując im na start jedną lub dwie bramki. Kursy wtedy są nieco mniejsze, jednak dobierając dostatecznie dużą ilość zdarzeń, możemy spodziewać się zadowalającego zysku.

4. Typowanie ilości bramek:

Każdy kibic zna pojęcie “Derby”. Krótko mówiąc, mecz dwóch lokalnych rywali, w którym może zdarzyć się dosłownie wszystko i ciężko przewidzieć zwycięzcę spotkania, gdyż zawodnicy grają wtedy z podwójną motywacją i nawet spadkowicz jest w stanie wspiąć się na wyżyny umiejętności, by pokonać czołową drużynę. Jeżeli kilka takich meczów pojawia się na naszym kuponie, może warto wytypować ilość bramek jaka padnie w meczu. Analizując czy obie drużyny są bramkostrzelne, możemy wybrać opcję, która wybiera zdarzenie, np. więcej niż 2, 5 bramki w meczu, czyli mówiąc prostym językiem, w meczu padną przynajmniej 3 bramki. Ponadto kursy na takie zdarzenia są bardzo opłacalne, gdyż często sięgają wartości 2. Łącząc tę taktykę z taktyką bezpiecznego kuponu możemy dorobić się całkiem solidnej wygranej.
Taktyki, które zostały tu przedstawione pozwalają nam na zwielokrotnienie sumy włożonej w kupon, jeśli jednak chcemy wygrywać ogromne sumy, trzeba podejmować ryzyko i liczyć na łut szczęścia. Oczywiście metody te nie zawsze będą skuteczne, gdyż, jak wspomniałem na samym początku, sport jest nieprzewidywalny i nawet najbardziej oczywisty faworyt może potknąć się z najsłabszą ligową drużyną.

Rejestracja konta u bukmachera – zasady

Zakładanie konta u bukmachera nie jest niczym trudnym. Nie jest to również przesadnie żmudny proces, którego nie da się przeskoczyć i trzeba próbować na różne skomplikowane sposoby. W takim razie, co trzeba zrobić, aby mieć konto u bukmachera i cieszyć się z gry w jego zakładach, a co najważniejsze wygrywać legalnie pieniądze na przewidywaniu rezultatów poszczególnych wydarzeń?

Kto i jak zakłada konto?

Z reguły ludzie w rożny sposób reagują na zakłady bukmacherskie, które napotykają na drodze. Bardzo często po prostu przechodzą obok, ale daje im to do myślenia, że może jednak warto byłoby zgrać, bo przecież „co mi tam szkodzi”. Jednak czasami nie potrzeba aż tak dużo czasu oraz namyśleń, bo bardzo często bywa tak, że po prostu przechodzi się i jest ten impuls, po którym pod wpływem chwili wchodzi się i zakłada konto u bukmachera. Poza tym co jeszcze może nagle skosić ludzi do tego, aby się zdecydowali? Bardzo dobrze zdziała na klientów również wabik pod postacią bonusu na powitania.

To działa na zasadach promocji, którą przecież trzeba wykorzystać, bo jeśli nie to przepuścisz najlepszą okazję w swoim życiu. Jeszcze inna sytuacja może przywoływać do założenia konta ze względu na to, że jest bardzo głośny mecz, o którym wszyscy mówią, a ty naprawdę czujesz, że typujesz dobry wynik. Po meczu pozostanie tobie jedynie powiedzieć sobie „a mogłem obstawić”. Dlatego lepiej jest wyprzedzać fakty i działać zawczasu by nie być, jak ten typowy Polak, co myśli po czasie.

Weryfikacja czyli potrzebne dokumenty

Oczywiście bukmacher musi potwierdzić twoją tożsamość w związku z czym zostaniesz poproszony o dokument, który potwierdzi zgodność twojej osoby, co za tym idzie potrzebujesz jednego z trzech dokumentów, który raczej powinieneś mieć przy sobie:

  • dowód osobisty,
  • prawo jazdy,
  • paszport.

Ważne przede wszystkim żeby ten dokument był ważny oraz posiadał zdjęcie bo jest to cecha wspólna wszystkich wymienionych powyżej dokumentów.

Dane osobowe

Zostaniesz oczywiście poproszony o podanie danych osobowych. Jednak tutaj może się pojawić pytanie, jak dużo informacji o swojej osobie będę musiał zdradzić bukmacherowi? On potrzebuje ich niewielu, bo: imię, nazwisko, datę urodzenia, PESEL, adres zamieszkania oraz adres e-mail, więc nie jest to przesadnie dużo, a raczej bardzo typowo, bo z reguły poza PESEL-em podaje się tego typu dane w przeciętnych formularzach internetowych podczas rejestracji na jakiekolwiek konto.

Zakładanie konta u bukmachera jet bardzo proste, dlatego można to zrobić z marszu, jeśli będziesz przechodzić obok zakładu i po prostu najdzie ciebie ochota, aby obstawić, a wcześniej jeszcze tego nie robiłeś, wówczas po prostu wchodzisz i zakładasz konto zakładając oczywiście, że nawet wychodząc z psem na spacer masz przy sobie co najmniej jeden z następujących dokumentów: dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport. One wystarczą do założenie konta u bukmachera, które pozwoli cieszyć się grą.

Najwyższe wygrane w polskich zakładach bukmacherskich

Wygrane u bukmacherów większości kojarzą się z niewielkimi kwotami, jednak na kartach historii zapisało się kilku Polków, którym udało się wygrać całkiem pokaźne kwoty. W ślad za tym ruszali kolejni i kolejni i tak na chwilę obecna można wyróżnić troje zawodników zakładów bukmacherskich, którzy faktycznie przemnożyli swój kapitał.

Miejsce 1 – 370 000 zł

Ten rekord miał miejsce wcale nie tak dawno temu, bo w 2016 roku. Osoba obstawiła aż 15 meczów Euro skutkiem czego wygrała 370 000 zł, ale nie tylko, bo udało jej się jeszcze wywalczyć całkiem niezłe i luksusowe auto, jakim jest Porsche Cayenne. W jakim zakładzie to miało miejsce? STS. Jak on to zrobił? Otóż wystarczyło bezbłędnie wypełnić kupony na 15 meczów w tzw. zakładach akumulowanych. Jeden taki kupon musi mieć minimalną stawkę 10 zł. Jednak zwycięzca nie wypełnił jedynie 15 kuponów, ponieważ ich ilością nieco bardziej sobie pomógł. Otóż prawda jest taka, że wypełnił ich aż 1 200, z których każdy kwalifikował się do walki o luksusowy samochód. Ile zainwestował? Kupował kupon po minimalnej cenie 10 zł, czyli jego sumaryczna kwota dała w rezultacie 12 000 zł kosztów jakie musiał ponieść. Jak widać było warto!

Miejsce 2 – 330000 zł,

Następna wielka wygrana padła jeszcze dawniej niż rok 2016, bo pojawiła się ona w 2008. W tym przypadku również pojawiła się ona w jednym z zakładów STS. Kim był wygrany? To mieszkaniec Płocka, który wykupił 37 bardzo podobnych do siebie kuponów w jednym zakładzie. Ile łącznie musiał zapłacić? Cała inwestycja wyniosła go 18 000 zł. W finale osoba wygrała aż 330000 zł, jednak polski prawo jest bezlitosne, a zwłaszcza podatkowe, ponieważ do Skarbu Państwa należało przekazać aż 40 000 zł. Jednak pomimo tego to duży zastrzyk gotówki dla człowieka nawet po opłaceniu podatku.

Miejsce 3 – 180 000 zł

Trzeci gracz, który osiągnął równie wielką wygraną w zakładzie bukmacherskim pochodził z Mielca. Także miało to miejsce u bukmachera STS. Osoba wykupiła zakład za jedyne 2 zł, ale obstawił rezultat końcowy 30 poszczególnych wydarzeń sportowych. Co jest w tym zaskakującego? Wszystkie były poprawnie obstawione, a to pozwoliło na wygranie równie zawrotnej kwoty w wysokości 180 000 zł. Na pewno nieciekawie całe zajście wspomina jedynie właściciel zakładu w Mielcach, który przegrał z graczem.

Ten ranking jest wciąż otwarty. Ostatnia największa wygrana miała miejsce w 2016 roku. Jednak teraz możliwe, ze kolej na ciebie. Mniej więcej wiesz, jak inni wygrali w poszczególnych zakładach. Nie ma na, co czekać tylko czas działać i pobierać swoje nagrody.

Jak wypłacić bonus bez depozytu w zakładach bukmacherskich?

Bonusy bez depozytu to jedna z form bukmacherów, której celem jest zachęcenie potencjalnych przyszłych klientów do skorzystania z ich oferty. Dla gracza oznacza to środki od bukmachera za darmo na wypróbowanie się w obstawianiu, natomiast dla bukmachera oznacza to nowych klientów pozyskanych tanim kosztem. Jednak nie każdy wie, co należy zrobić, aby wypłacić taki bonus bez depozytu.

Czym jest bonus bez depozytu?

Bonus bez depozytu nazywany jest często także freebetem. Jednak na czym właściwie to polega? Nowy gracz po zarejestrowaniu się na stronie bukmachera zazwyczaj przy użyciu specjalnego kodu dostaje od bukmachera za darmo środki, które może wykorzystać na obstawianie. Aby móc wypłacić te środki musi on spełnić warunki podane przez bukmachera. Zazwyczaj jest to kilkukrotny obrót środkami po określonym minimalnym kursie. Często jest również określona ilość zakładów, które muszą znaleźć się na takim kuponie.

Jak wypłacić bonus bez depozytu w FortuniE?

W Fortunie, jak w przypadku każdego innego bukmachera aby wypłacić bonus bez depozytu trzeba spełnić określone warunki. Obecnie w Fortunie obowiązuje promocja na bonus bez depozytu w wysokości 25 złotych plus dodatkowe 10 złotych w postaci punktów w Klubie Plus po zarejestrowaniu się z TEGO linku . Aby wypłacić owy bonus należy wykonać obrót środkami promocyjnymi o jednokrotnej ich wartości o kursie minimalnym 1, 50. Na skorzystanie z tej promocji po rejestracji użytkownik ma siedem dni.

Jak wypłacić bonus bez depozytu w TotolotkU?

Obecnie w Totolotku po zarejestrowaniu się z TEGO linku otrzymujemy freebet o wysokości 25 złotych. Aby móc wypłacić ten bonus należy dokonać jednokrotnego obrotu środkami po minimalnym kursie 1, 50 i należy obstawić minimum jedno zdarzenie. Na skorzystanie z tej promocji użytkownik po zarejestrowaniu ma sto osiemdziesiąt dni.

Jak wypłacić bonus bez depozytu w LVbeT?

Aktualnie obowiązującą promocją dla nowych graczy LVbet jest bonus bez depozytu w wysokości 20 złotych po zarejestrowaniu się z TEGO linku . Aby móc wypłacić środki pochodzące z tego bonusu należy wykonać jednokrotny obrót tymi środkami po kursie o minimalnej wartości 1, 50. Nowo zarejestrowany użytkownik ma siedem dni na skorzystanie z tej promocji.
Bonus bez depozytu to najlepsza opcja dla niedoświadczonych graczy, którzy chcą spróbować swoje umiejętności. Bez ryzyka straty własnych pieniędzy mogą przekonać się na własnej skórze jak wygląda obstawianie meczy u bukmachera. Zanim zdecydujemy się skorzystać z takiej promocji, warto jednak sprawdzić jakie warunki należy spełnić aby z niej skorzystać. W końcu nie warto pakować się w coś z czego i tak nie damy rady skorzystać.

Jaki kupon najlepiej obstawić?

Niektórzy nazywają je kuponami, inni taśmami, spotkać się można także z nazwami combo czy AKO, jednak wciąż tyczy się to tego samego. W rzeczywistości większość dobrych typerów właściwie nie korzysta z takiej możliwości zakładów. Jednak Polscy gracze chyba mają sentyment do długich paragonów i ciężko im odejść od tego nawet przy obstawianiu. Mimo wszystko ciężko jest znaleźć receptę na idealne obstawianie, jednak warto kierować się kilkoma zasadami, by ułatwić sobie drogę do wygranej.

Legalne zakłady bukmacherskie bez podatku?

Każdy doświadczony gracz wie, że gdy jego wygrana będzie wyższa niż 2250 zł, to dodatkowo będzie on zmuszony zapłacić podatek w wysokości 10%. Sposób na ominięcie tego podatku jest bardzo prosty, wystarczy jedynie obstawić kilka takich samych kuponów za mniejsze pieniądze.

Jaki dobierać typy dnia?

Przy obstawianiu najlepiej kierować się rozsądkiem. W przypadku, gdy wszystko ma zależeć od szczęścia, to zazwyczaj bukmacher będzie sprytniejszy. Lepiej postawić kupon o mniejszym kursie, gdy nie jesteśmy pewni jakiegoś typu, niż potem żałować, bo właśnie ten typ „nie wszedł”. Warto również puszczać kupony o niższych kursach, 1. 5-1. 8, po jednym, maksymalnie dwóch dziennie. Mimo to także nie warto decydować się również na zbyt niskie kursy, na przykład 1. 20, ponieważ wbrew wszelkim pozorom takie pewniaki dużo częściej nie wchodzą, niż wskazuje ta to kurs. Dobrze jest również zwrócić na zróżnicowanie zdarzeń na kuponie. Lepiej postawić na różnorodność i postawić na zakładu typu 1×2, overy i bttsy, bo zdecydowanie większe prawdopodobieństwo jest że gdy obstawimy same „jedynki”, to gdzieś padnie remis, albo ktoś przegra swoje spotkanie.

Jaki kurs łączony jest najlepszy (AKO)?

Nie ma co się porywać z motyką na słońce i unikać wysokich niepewnych kursów. Zazwyczaj są to mecze niepewne, słabo przeanalizowane zwyczajnie nieprzewidywalne. Dlatego nie ma sensu ulec pokusie wysokiej wygranej, bo nie oszukujmy się, rzadko kiedy się ona zdarza. O wiele lepiej postawić kupon z kursem na poziomie 10-30 niż porywać się na kurs 200. Lepiej również obstawiać niższe kwoty o wysokości około 20-30 złotych.

W obstawianiu nie ma gotowego przepisu na sukces. Mimo to warto kierować się kilkoma prostymi zasadami, by zwiększyć swoje szanse na wygraną. Niektóre zasady wynikają z logiki, inne na początku mogą wydawać się nam na początku nieco dziwne. Warto przede wszystkim kierować się zdrowym rozsądkiem i chłodną kalkulacją a nie ogromną pokusą wygranej. W końcu lepiej wygrać choć trochę niż być na minusie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author