Silesion.PL

serwis informacyjny

Totalbet przy 109 mln przychodów miał 6,9 mln zł straty

Totalbet Zakłady Bukmacherskie w ubiegłym roku zanotował 108,87 mln zł przychodów i 6,93 mln zł straty netto, wobec 24,81 mln zł wpływów i 5,7 mln zł straty netto rok wcześniej. Przychody sprzedażowe Totalbet zwiększyły się z 24,81 mln zł w 2018 roku do 108,87 mln zł w ub.r. Jednocześnie koszty operacyjne poszły w górę z 30,01 do 115,7 mln zł.

W 2019 roku Spółka podjęła decyzję o nieotwieraniu punktów stacjonarnych mimo posiadania odpowiedniego zezwolenia, koncentrując się na działalności w interneciepodkreślono w sprawozdaniu firmy złożonym w KRS.Przychody netto ze sprzedaży spółki wzrosły, co wynikało z rozwoju działań marketingowych oraz wzrostu frekwencji klientów zakładów wzajemnych przez internet

Totalbet jest promowany m.in. w mediach Grupy ZPR Media na czele z „Super Expressem”. Jesienią 2018 roku ambasadorem marketingowym firmy został dziennikarz piłkarski Canal+ Andrzej Twarowski. Natomiast na początku br. spółka została sponsorem klubu siatkarskiego Verva Warszawa Orlen Paliwa, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz klubu piłkarskiego Warta Poznań.

Totalbet jest na minusie we wszystkich wskaźnikach rentowności. Strata sprzedażowa firmy zwiększyła się z 5,2 do 6,83 mln zł, strata operacyjna – z 5,67 do 6,86 mln zł, a strata brutto i netto – z 5,7 do 6,93 mln zł. Wskutek tej straty kapitał własny spółki zmalał z 3,91 do -3,02 mln zł. Ponadto Totalbet zaciągnął pożyczki od innych firm z grupy ZPR – zobowiązania z tego tytułu na koniec ub.r. wynosiły 3,41 mln zł, wobec 499,5 tys. zł rok wcześniej.

Realizowanie działalności operacyjnej Spółki, wymagało jej dofinansowania poprzez zaciągnięcie pożyczek. Zarząd Spółki przewiduje, że przychody uzyskiwane z prowadzonej działalności pozwolą na systematyczne spłacanie zaciągniętych pożyczek skomentowano w sprawozdaniu.Na dzień 31.12.2019 kapitały własne Spółki osiągnęły wartość ujemną, jednak Zarząd traktuje to jako stan przejściowy – dodano.

Spółka nie może realizować zakładów opartych o wyniki sportowe (z wyjątkiem e-sportu, którego popularność jest w Polsce jeszcze zdecydowanie za mała, aby móc znacząco skompensować utratę zakładów opartych o wyniki wydarzeń sportowych) – stwierdzono. Zaznaczono, że po wznowieniu w połowie maja pierwszych rozgrywek sytuacja spółki się poprawiła. – Wiele prognoz makroekonomicznych dodatkowo ostrzega przed możliwą recesją w II kwartale, a być może w całym roku, co może negatywnie wpłynąć na siłę nabywczą naszych klientów, a tym samym popyt na usługi Spółki – dodano. Poinformowano, że firma wprowadziła oszczędności, przy czym takie niehamujące jej rozwoju w dłuższej perspektywie czasowej.

źródło:https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/internetowy-bukmacher-totalbet-przy-109-mln-przychodow-mial-6-9-mln-zl-straty-3-4-mln-zl-pozyczek-z-grupy-zpr

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024