Silesion.PL

serwis informacyjny

Reprezentacja zagra o punkty! Polska w oficjalnym turnieju FIFA

Krystian Bielik (Derby Country) oraz Damian „Damie” Augustyniak (AS Roma) będą reprezentować Polskę w charytatywnym turnieju organizowanym przez FIFA w grze FIFA 20. Jest to turniej drużynowy, w którym biorą udział zespoły złożone z reprezentantów pierwszej reprezentacji oraz eFutbolowej.

W turnieju FIFA eNations StayAndPlay Cup weźmie udział ponad 40 reprezentacji, a rozgrywki toczyć się będą w 3 strefach: wschodniej (Azja), centralnej (Europa, Afryka oraz Bliski Wschód) i zachodniej (Ameryka Północna i Ameryka Południowa). Polska trafiła do grupy E regionu centralnego, w której zagramy ponownie z Finlandią, a także Rosją. Każdy pojedynek to dwumecz, w ramach którego  zawodnik tradycyjnej reprezentacji oraz tej wirtualnej zagra ze swoim odpowiednikiem z kraju rywali, a wynik pojedynku będzie sumą dwóch rozegranych meczów. Potencjalnymi przeciwnikami naszych zawodników będą Pyry Soiri (Esbjerg fB) i Jesse “Kossu72” Kosamo po stronie Finów oraz Aleksandr Sobolev (Spartak Moskwa) i Andrei “Timon” Gurev z Rosji. Z grupy awans uzyska tylko najlepszy zespół, a zwycięzca naszej grupy będzie walczył ze zwycięzcą grupy G, w której rywalizują Niemcy, Austria oraz Czechy.

Terminarz rozgrywek:

  • 21.04 18:20, mecz grupowy: Polska – Finlandia
  • 22.04 18:20, mecz grupowy: Polska – Rosja
  • 24.04 17:00, ćwierćfinał: tylko zwycięzcy grup
  • 25.04 13:00, półfinały i finały w każdym z regionów

W czasie gdy prawdziwe rozgrywki są wstrzymane i ze względów bezpieczeństwa każdy stara się zostać w swoich domach, elektroniczna piłka daje nam zastrzyk piłkarskich emocji. W zeszłym tygodniu rozgrane zostały wirtualne rozgrywki klubowe, które wygrał reprezentant F.C. Kopenhaga – Mo Daramy, w tym tygodniu zmagania online zostają rozbudowane o rywalizacje reprezentacji narodowych, dokładnie w ramach turnieju eNations StayAndPlay Cup.

Polskę reprezentować będzie Krystian Bielik, który lubi spędzać czas wolny grając w gry, już w towarzyskim meczu Polska – Finlandia pokazał się z bardzo dobrej strony i pokonał Glena Kamarę 5:2. Jeśli chodzi o świat wirtualnej piłki, naszym przedstawicielem będzie Damian „Damie” Augustyniak, który na co dzień gra w esportowej sekcji AS Roma. W momencie przerwania profesjonalnych rozgrywek zajmował ósme miejsce w światowym rankingu FIFA Global Series i był na dobrej drodze, aby reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata FIFA eWorld Cup.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author