Silesion.PL

serwis informacyjny

Paweł Tupaj podpisał kontrakt z Miedzią Legnica

Testowany na pozycji prawego obrońcy Paweł Tupaj został pozytywnie oceniony przez sztab szkoleniowy Miedzi i po przejściu badań medycznych podpisał 3-letnią umowę z klubem.

20-letni Tupaj to wychowanek Polonii Chodzież, z której trafił do młodzieżowych zespołów Lecha Poznań. Z niebiesko-białymi zdobywał mistrzostwo Polski zarówno w kategorii juniorów młodszych, jak i juniorów starszych. Ostatnie dwa sezony spędził w drugiej drużynie Lecha, awansując z nią do II ligi, a następnie uzyskując utrzymanie na szczeblu centralnym. W minionych rozgrywkach Tupaj rozegrał 29 drugoligowych meczów (wszystkie występy na pozycji prawego obrońcy), zdobywając jedną bramkę i zaliczając pięć asyst. Przed podpisaniem umowy trenował przez tydzień z Miedzią i wystąpił w wygranym przez legniczan 5:1 sparingu z Górnikiem Polkowice.

Przyciągnął mnie do Legnicy tworzony przez Miedź projekt i ambicja klubu, by za jakiś czas awansować do Ekstraklasy. Oczywiście, także infrastruktura w klubie, która stoi na bardzo wysokim, ekstraklasowym poziomie oraz ludzie, począwszy od dyrektora sportowego, po trenerów i kolegów z drużyny. Wszyscy świetnie mnie przyjęli. Miedź jest dobrym miejscem dla rozwoju młodych zawodników, co pokazuje obecne okienko transferowe, w którym klub postawił przede wszystkim na młodych chłopaków. Myślę, że w Legnicy można się rozwijać, korzystając z warunków jakie tutaj mamy. Na pewno chciałbym wywalczyć sobie miejsce w jedenastce, notując jak najwięcej asyst, a może i bramek, by pomóc Miedzi w kolejnych zwycięstwach – powiedział Paweł Tupaj po podpisaniu umowy.

Fot. B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023