Silesion.PL

serwis informacyjny

Nika Kacharava na testach medycznych w Lechu Poznań

W piątek po południu testy medyczne w Lechu Poznań rozpoczął Nika Kacharava. Rosły gruziński napastnik po wydaniu pozytywnej opinii przez lekarzy zostanie wypożyczony do Kolejorza z cypryjskiego Anorthosisu Famagusta na rok z opcją wykupu po tym okresie.

26-latek jest aktualnym reprezentantem Gruzji. W kadrze rozegrał 19 meczów, strzelił dwa gole, w tym niecały tydzień temu przeciwko Estonii (1:0) w Lidze Narodów. Ostatnie dwa sezony spędził w cypryjskim Anorthosisie Famagusta. Zaliczył tam 44 spotkania, w których miał bilans 10 bramek oraz 12 asyst. Kibice w Polsce powinni go kojarzyć przede wszystkim z sezonu 2017/18 spędzonego w Koronie Kielce, dla której wbił 9 goli i dorzucił 8 podań otwierających kolegom drogę do siatki. Kacharava to typ rosłego napastnika – mierzy bowiem 198 centymetrów wzrostu.

Ma wzmocnić rywalizację w ataku Lecha. Jego konkurentami do miejsca w składzie będą Mikael Ishak, Filip Szymczak, a także pozyskany kilka dni temu Mohammad Awwad, który jednak jest wszechstronnym piłkarzem i daje trenerowi pole manewru, bo może występować również na skrzydle oraz jako ofensywny pomocnik.

Kacharava dotarł do stolicy Wielkopolski w piątek rano. Po krótkim odpoczynku rozpoczął testy medyczne, które potrwają do późnych godzin wieczornych. Jeśli przebiegną pomyślnie, to Gruzin zostanie wypożyczony do Kolejorza na rok. Klub zapewnił sobie również opcję pierwokupu.

źródło: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024