“Nie do wiary” jako reklama Stranger Things sezon 3 w Netflix
Netflix kolejny raz postanowił zaskoczyć polską widownię. Tym razem do promocji kolejnego sezonu serialu Stranger Things zaangażował Macieja Trojanowskiego, czyli prowadzącego popularny kilkanaście lat temu program s-f “Nie do wiary”
Nie jest to pierwsza taka akcja Netflixa w Polsce. Nie dawno prowadząca program „Kuchenne Rewolucje” Magda Gessler wystąpiła w reklamie najnowszego sezonu „Orange is the New Black”.
Nie do wiary to magazyn telewizyjny zajmujący się zjawiskami nadprzyrodzonymi, niewyjaśnionymi historiami z przeszłości, oraz przepowiedniami przyszłości. Program emitowany był od 1996 roku, początkowo na kanale TV Wisła, następnie do lutego 2007 roku w TVN, potem od 2012 do 2013 w TTV. Prowadzącym ten program był Maciej Trojanowski.
Maciej Trojanowski – program Nie do wiaryStranger Things to amerykański serial internetowy, horror science-fiction, stworzony dla platformy Netflix przez braci Dufferów, będących również jego scenarzystami i reżyserami.
Akcja serialu osadzona jest w latach 80. w amerykańskim stanie Indiana, a formą i treścią nawiązuje do popkultury tamtego okresu, w tym m.in. do twórczości Stevena Spielberga, Johna Carpentera, Stephena Kinga, Roba Reinera, George’a Lucasa, Ridleya Scotta i Jamesa Camerona,. Światowa premiera serialu miała miejsce 15 lipca 2016 roku na Netfliksie.
„Stranger Things 3” liczył będzie osiem odcinków, a ich tytuły to:
- „Suzie, Do You Copy?”
- „The Mall Rats”
„The Case of the Missing Lifeguard” - „The Sauna Test”
- „The Source”
- „The Birthday”
- „The Bite”
- „The Battle of Starcourt”
W trzecim sezonie „Stranger Things” pojawią się nowi bohaterowie. Będzie to Maya Thurman-Hawke, 20-letnia córka Umy Thurman i Ethana Hawke’a, która wcieli się w rolę Robin – „alternatywnej dziewczyny”, która ma odkryć mroczny sekret miasta Hawkins. A także Jake Busey (znany m.in. z takich produkcji jak „Żołnierze kosmosu” czy „Kontakt”) oraz Cary Elwes („Chwała”, „Szybki jak błyskawica” czy „Robin Hood: Faceci w rajtuzach”). Pierwszy z wymienionych wcieli się w postać Myrona Klyne’a (prostego, zepsutego polityka), drugi natomiast będzie dziennikarzem The Hawkins Post – Bruce’em.
Akcja trzeciego sezonu ma toczyć się latem 1985 roku – kilka miesięcy po wydarzeniach z sezonu drugiego.
Ekipa współpracowała z wieloma międzynarodowymi stowarzyszeniami zajmującymi się niewyjaśnionymi zjawiskami. W ciągu lat zmieniała się pora emisji (ostatnie odcinki były nadawane w niedzielę o 23:35). Ponadto zmianie ulegały: czołówka programu, a także dominujące tematy – w ostatnich latach emisji mniej uwagi poświęcano np. UFO.
Jan Maciej Trojanowski (ur. 27 stycznia 1951 – magister inżynier chemii, absolwent Politechniki Warszawskiej, prezenter telewizyjny, tłumacz. W 1996 roku został prowadzącym programu Nie do wiary, zajmującym się zjawiskami niewyjaśnionymi. Magazyn został zdjęty z anteny TVN 18 lutego 2007 roku. Nie do wiary powróciło na antenie TTV 2 września 2012 roku, jednak przedpremierowy odcinek został wyemitowany przez stację TVN 28 sierpnia 2012 roku. Ponadto w 2008 roku prowadził program Strefa Tajemnic na antenie telewizji Polsat, który był odpowiednikiem TVN-owskiego Nie do wiary. Program zniknął z ramówki stacji 18 stycznia 2009 roku. W 2005 roku Trojanowski przetłumaczył i wydał książkę TESLA Zagubione Wynalazki.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Silesion.pl codziennie. Obserwuj Silesion.pl!
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).