Silesion.PL

serwis informacyjny

Marcin Biernat zasilił defensywę Miedzi Legnica

28-letni Marcin Biernat dołącza do drużyny Miedzi. Środkowy obrońca ostatnie trzy lata spędził w GKS-ie Tychy. Z legnickim klubem związał się 2-letnią umową.

Biernat jest wychowankiem Podgórza Kraków, z którego trafił do juniorskich zespołów Cracovii. Nie zdołał jednak zadebiutować w elicie, przenosząc się na rundę wiosenną sezonu 2011/2012 do Ruchu Radzionków. Po epizodzie w górnośląskim klubie na kolejne trzy sezony związał się z Puszczą Niepołomice. Następne dwa lata spędził w Chojniczance Chojnice, z której przed startem sezonu 2017/2018 trafił do GKS-u Tychy. W minionym sezonie w Fortuna 1 Lidze rozegrał 25 meczów, w których zdobył 3 gole. Do tego dołożył 3 spotkania i jedną bramkę w Pucharze Polski.

– Bardzo cenię trenera Skrobacza. Zresztą widziałem wiele meczów GKS-u Jastrzębie, grałem przeciwko nim i zawsze dobrze wyglądali. Wpisuję się w tę samą filozofię, którą posiada trener. Miedź jest klubem z wielkimi aspiracjami, co roku walczącym o najwyższe cele. Jestem bardzo ambitnym zawodnikiem i w każdym sezonie chcę walczyć o sportowy awans – powiedział Marcin Biernat po podpisaniu umowy z Miedzią.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023