Silesion.PL

serwis informacyjny

LOTOS sponsorem Stadionu Letniego Gdańsk

Sport i kultura nad morzem

Grupa LOTOS po raz drugi została sponsorem tytularnym Stadionu Letniego Gdańsk, zlokalizowanego na plaży w Brzeźnie. Przez ostatnie 4 lata miejsce to odwiedziło prawie 5 milionów osób. Stadion otwiera sezon już w weekend 14-15 czerwca. Reprezentacje Polski i Grecji rozegrają tu mecze piłki plażowej.

LOTOS Stadion Letni x Moloteka Powered by LOTOS jest niezwykłym projektem zlokalizowanym na plaży w Gdańsku Brzeźnie. To arena sportów plażowych (piłka nożna, ręczna, siatkowa, rugby, frisbee, badminton) z trybunami oraz częścią poświęconą wydarzeniom kulturalnym – Moloteka. Organizowane są tu turnieje, zawody sportowe i wydarzenia kulturalne. Przez ostatnie 4 lata Stadion Letni i Molotekę odwiedziło aż 4,9 mln osób. Odbyło się tu 110 imprez sportowych i 90 imprez kulturalnych. Organizatorem projektu jest Artur Siódmiak, wielokrotny reprezentant Polski w piłce ręcznej.

– LOTOS Stadion Letni to miejsce dla całych rodzin, jedyne na polskim wybrzeżu łączące sport i szeroko rozumianą kulturę. Myślę, że mieszkańcy Pomorza wiedzą, że nad morzem nie tylko się opalamy, ale także aktywnie spędzamy czas. Chcemy do tego zachęcać także tych, którzy nad morze przyjeżdżają tylko okazjonalnie. Uważam, że sponsorowanie ciekawych wydarzeń odbywających się na plaży to istotny krok w kierunku promocji naszego regionu – mówi Wiesław Labuda, dyrektor ds. marketingu Grupy LOTOS.

W tym roku wzorem ubiegłych sezonów na LOTOS Stadionie Letnim Gdańsk odbędą się turnieje rangi Mistrzostw Polski. Pierwszą z imprez są Mecze międzypaństwowe Polska – Grecja w dniach 14-15 czerwca.

HARMONOGRAM WYDARZEŃ SPORTOWYCH NA LOTOS STADIONIE LETNIM

CZERWIEC

  • 14-15.06.2019 – Mecze międzypaństwowe Polska – Grecja
  • 16.06.2019 – Zawody STRONGMAN
  • 21-23.06.2019 – Ekstraklasa seniorów PZPN
  • 28-30.06.2019 – Puchar Polski Seniorów PZPN

LIPIEC

  • 5-7.07.2019 – Puchar Polski Kobiet PZPN
  • 12-14.07.2019 – Mistrzostwa Polski w beachhandball
  • 19-21.07.2019 – Młodzieżowy Puchar Polski

SIERPIEŃ

  • 3-4.08.2019 – Grand Prix Stadionu Letniego

Przez kolejne lata fani sportów plażowych będą mogli godzinami przesiadywać nad brzegiem Zatoki Gdańskiej. Właśnie przy charakterystycznym brzeźnieńskim molo, dokładnie między wejściami numer 53 i 54, po raz kolejny powstał obiekt LOTOS Stadion Letni Gdańsk, który cały sztab ludzi budował od połowy maja.

Efekty? Odwiedzający zastaną przede wszystkim profesjonalne boiska. Poza dwoma mniejszymi polami do siatkówki, na bałtyckim piasku stanęła także główna arena z trybunami, na której turnieje rozegrają m.in. piłkarze nożni i ręczni. Nieodłącznym elementem LOTOS Stadionu Letniego Gdańsk jest klub Moloteka. Mieszkańcy Trójmiasta i turyści, których tysiące przewijają się w każdy dzień wakacji przez plażę w Brzeźnie, mogą w tym roku liczyć na jeszcze więcej atrakcji.

Na trzech boiskach, jak zwykle, królować będą plażowa piłka ręczna, a także siatkówka i futbol. Do Gdańska zawitają m.in. strongmani, specjaliści od crossfitu, a nawet plażowi tenisiści! LOTOS Stadion Letni Gdańsk jest wyjątkową pod każdym względem areną sportową, która mieści się na plaży w Gdańsku Brzeźnie. Kompleks, którego ofertę uzupełnia klub i restauracja Moloteka, zapewnia mieszkańcom Trójmiasta sportowe i kulturalne atrakcje na najwyższym poziomie.

W 2017 roku odbyło się tu ponad 30 turniejów rangi Mistrzostw oraz 40 imprez muzycznych. Stadion Letni odwiedziło w tym czasie ponad milion fanów aktywnego wypoczynku i dobrej zabawy! Sezon 2018 zapowiada się jeszcze ciekawiej. W letnim programie znajdą się renomowane zawody sportowe i mecze, jak również niezwykle urozmaicone działania kulturowe, m.in. plażowe koncerty.

 

***

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego przewoźnika kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024