Silesion.PL

serwis informacyjny

Kto zostanie trenerem reprezentacji siatkarzy? Kursy bukmachera.

siatkowka pilka siatkowa

siatkowka pilka siatkowa

W polskiej siatkówce nadszedł czas wyborów! Najpierw poznamy nowego prezesa i zarząd, który po rozpoczęciu pracy wybierze trenerów reprezentacji mężczyzn i kobiet. Bukmacherzy forBET już wystawili kursy na potencjalnych następców Vitala Heynena!

Umowa Belga z PZPS wygasa z końcem września. Związek nie potwierdził oficjalnie, że to koniec współpracy, ale trener pożegnał się już z zawodnikami i kibicami. Jego los był praktycznie przesądzony po nieudanych igrzyskach olimpijskich, niedosyt pozostał także po mistrzostwach Europy (brązowy medal). Natychmiast ruszyły spekulacje o następcy.

Faworytem do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski jest Nikola Grbić. Kurs na Serba wynosi 1.80, czyli obstawiając 100 PLN można wygrać 180 PLN (minus podatek). Grbić zna polskich siatkarzy i realia, przez dwa lata prowadził ZAKS-ę Kędzierzyn-Koźle i wygrał z tym klubem Ligę Mistrzów! Obecnie jest trenerem jednego z najmocniejszych klubów świata Sir Safety Perugia, mógłby jednak łączyć obowiązki z prowadzeniem reprezentacji. W przeszłości podkreślał, że praca z Biało-Czerwonymi byłby dla niego czymś niesamowitym.

W ostatnich dniach wzrosły notowania Lorenzo Bernardiego. Kurs na włoskiego szkoleniowca wynosi w forBET 3.50. Według dziennikarzy „Przeglądu Sportowego”, to właśnie Bernardi jest kandydatem numer 1. On również zna polskich zawodników, bo pracował w Jastrzębskim Węglu. W przeciwieństwie do Grbica, nie ma jednak doświadczenie w pracy z reprezentacjami.

Kolejni kandydaci są świetnie znani kibicom w Polsce. Trzeci na liście jest Stephane Antiga (5.00), a czwarty Andrea Anastasi (7.00). Martwi brak mocnych, polskich kandydatów. Najwyżej stoją notowania Michała Winiarskiego (15.00) , który od 2019 jest trenerem Trefla Sopot i zbiera dobre recenzje. Wydaje się, że Winiarski i reprezentacja są sobie pisani, ale chyba jeszcze nie w tej chwili. Inni polscy kandydaci to Michał Bąkiewicz (25.00), Jacek Nawrocki (25.00) i Andrzej Kowal (70.00). Analitycy forBET nie są w tej kwestii optymistami – kurs na trenera z zagranicy to 1.16, na Polaka 6.00. Dodajmy, że ostatnim polskim trenerem kadry był Stanisław Gościniak w latach 2003-04.

Następca Vitala Heynena, kursy forBET

 • Nikola Grbić – kurs 1.80
 • Lorenzo Bernardi – 3.50
 • Andrea Anastasi – 7.00
 • Andrea Gardini – 7.00
 • Vital Heynen (kolejna kadencja) – 15.00
 • Władimir Alekno – 15.00
 • Michał Winiarski – 15.00
 • Michał Bąkiewicz – 25.00
 • Jacek Nawrocki – 25.00
 • Daniel Castellani – 50.00
 • Raul Lozano – 50.00
 • Andrzej Kowal – 70.00

ForBET, jako firma bukmacherska działający w internecie na podstawie licencji: Zezwolenie z dnia 4 maja 2016 r. nr PS4.6831.10.2016 wydane na okres 6 lat, oferuje swoim klientom bardzo atrakcyjne kursy, dzięki czemu zdobywa coraz większe uznanie. Atutem tego bukmachera jest również bogata oferta zdarzeń oraz dyscyplin sportowych, których niejeden tradycyjny bukmacher może nam pozazdrościć.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author