Silesion.PL

serwis informacyjny

Wybory PZPS – bukmacherzy nie dają szans Ryszardowi Czarneckiemu!

Wybroy rece w gore podniesienie reki

Wybroy rece w gore podniesienie reki

W piłce nożnej Cezary Kulesza, a w siatkówce? Pod koniec września poznamy nazwisko prezesa PZPS na kadencję 2021-25. Wybory budzą wiele emocji, m.in. z powodu startu Ryszarda Czarneckiego. Chociaż w doniesieniach mediów polityk PiS jest w gronie faworytów, to bukmacherzy forBET nie dają mu prawie żadnych szans!

Kurs na zwycięstwo Czarneckiego wynosi 12.00. Stawiając na niego 100 PLN można wygrać 1 200 PLN (minus podatek). Używając siatkarskiego porównania, to tak, jakby Grecja miała wygrać z Polską na mistrzostwach Europy.

Faworytem bukmacherów jest obecnie urzędujący prezes Jacek Kasprzyk (kurs 1.55), który wyprzedza w notowaniach Sebastiana Świderskiego (2.45). To odbiega od doniesień m.in. portalu Sport.pl, według którego działacze siatkówki podzielili się na dwa obozy – jeden popiera Czarneckiego, drugi jest mu przeciwny i skupia się raczej wokół Świderskiego, a nie Kasprzyka.

Ryszard Czarnecki w kampanii skupia się na aspektach finansowych, obiecuje nowe umowy sponsorskie. Ważne jest poparcie, jakiego udzielił mu prezes PGE Skry Bełchatów oraz Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej, Konrad Piechocki. Zdaniem bukmacherów, to jednak za mało i kontrowersyjny polityk przegra wybory z kretesem.

Czarnecki od lat przewija się w polskim sporcie. Niedawno został pełnomocnikiem PiS ds. sportu, jest też wiceprezesem PZPS oraz członkiem prezydium PKOl. Dwukrotnie przymierzał się do startu w wyborach na prezesa PZPN. Nie jest ulubieńcem kibiców – podczas ostatnich meczów siatkówki na trybunach witany był gwizdami.

Według doniesień Sportowych Faktów, Czarnecki jako wiceprezes kosztował PZPS 230 tys. złotych (koszty pensji swojej i kierowcy oraz podróży po Polsce), chociaż deklarował działanie bez pobierania wynagrodzenia. Kojarzy się to z „aferą kilometrówkową”, gdy europarlament nakazał mu zwrot 100 tys. euro wyłudzonych na zwrot kosztów podróży służbowych. Te historie nie są bez znaczenia w wyborach na szefa siatkówki. Delegaci nie chcą, by reprezentował ich prezes o zszarganej opinii.

Jak będzie? Przekonamy się 27 i 28 września, gdy odbędzie się zjazd wyborczy PZPS. Zakłady na prezesa dostępne są na stronie www.iforbet.pl.

Nowy prezes PZPS, kursy forBET

  • Jacek Kasprzyk – kurs 1.55
  • Sebastian Świderski – 2.45
  • Konrad Piechocki – 6.00
  • Andrzej Lemek – 8.00
  • Ryszard Czarnecki – 12.00
  • Witold Roman – 25.00
  • Tomasz Paluch – 45.00

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024